24 C
Tirana
E mërkurë, Gusht 21, 2019

Tabaku: Konçensionet e qeverisë tanimë janë kthyer në problem edhe për FMN-n

Debutetja e PD-së Jorida Tabaku ka reaguar në lidhje me çështjen e koncesioneve. Ajo është shprehur se ky nuk është më vetëm një problem...

Skandali me llogarite bankare dhe kreditë gjobisin Well Fargo me 1 miliardë dollarë

Gjiganti bankar amerikan “Wells Fargo” ka rënë dakord t’u paguajë agjencive rregullatore federale një miliard dollarë, për t’i dhënë zgjidhje akuzave se nuk arriti...

Gjirokastra midis papunsisë, vështirësisë ekonomike dhe eksodit të të rinjëve

Përtej propagandës ekonomike të qeverisë, situata në disa qytete sa po vjen dhe përkeq♪sohet shumë. Sot një hulumtimi Zërit Amerikës ka sjellë në vëmendje...

Skema e mashtrimit të Gulf, mbi 5 milionë euro dëm ekonomik

Mashtrimi i Gulf Burime nga Prokuroria e Tiranës janë shprehur se objekt i hetimit nuk është mbyllja e pikave të tregtimit të karburantit, por skema...

Qeveria përfshin në skemën e TVSH-s edhe 17 profesione të lira

Qeveria vendosi të përfshijë në skemën e Tatimit mbi Vlerën e Shtuar, nga niveli zero i xhiros, 17 profesione të lira. Me një vendim...

Informacionet paraprake raportojnë se 3 euro do të jetë tarifa vajtje-ardhje për banorët e...

Tarifa në Rrugën e Kombit për banorët e Kukësit dhe zonave përreth pritet të jetë 1.5 euro për një kalim, ose 3 euro vajtje-ardhje. Edhe...

A duhet ne si individë apo kompani ti besojme më Facebook-ut?

Vitin e kaluar, ideja se Mark Zuckerberg mund të kandidojë për president në vitin 2020 dhe të kërkojë të udhëheqë vendin më të fuqishëm...
- Advertisement -