21 C
Tirana
E diel, Gusht 25, 2019
Shpërthen superskandali në lidhje me shitjen e Veneto Bankë-s në Shqipëri

Shpërthen superskandali në lidhje me shitjen e Veneto Bankë-s në Shqipëri

Një skandal i madh bankar, i cili ka të bëjë me shitjen e Veneto Bankë duket se po hetohet nga organet e drejtësisë shqiptare. Ajo...
Dallaveret e qeverisë shqiptare për tregtinë me Kosovën rrezikojn vendosje tarife si me Serbinë

Dallaveret e qeverisë shqiptare për tregtinë me Kosovën rrezikojn vendosje tarife si me Serbinë

Shqipëria dhe Kosova mbyllen dje një takim për lehtësimin e tregtisë, por duket se në vend të lehtësimit një luftë e re tregtare dhe...
Euro kap nivelin më të ulët në 11 vite

Edhe sot kursi i këmbimit të euros vazhdon pikiatën

Monedha e përbashkët nuk po ndal rënien në tregun vendas. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, një euro u këmbye sot me 122.4...
Euro kap nivelin më të ulët në 11 vite

Euro kap nivelin më të ulët në 11 vite

Monedha e përbashkët ka humbur sërish pikë në tregun e brendshëm valutor. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, një euro u këmbye sot...
Kreu i dhomës së Tregtisë dhe Industrisë: Kriza politike po dëmton ekonominë

Kreu i dhomës së Tregtisë dhe Industrisë: Kriza politike po dëmton ekonominë

Kreu i dhomës së Tregtisë dhe Industrisë, Nikolin Jaka, gjatë një takimi me përfaqësues të shoqatave të sipërmarrjes u bëri thirrje politikanëve të gjejnë...

Ekonomia shqiptare rrezikon kolapsion total

Partia Demokratike përmes një deklarate për mediat thotë se ekonomia shqiptare po mbaron, ajo është në rënie, për shkak se të rënies së investimeve...
Bëhuni gati sepse në vjeshtë do të paguajmë për të kaluar në Tiranë- Durrës

7 akse kombëtare në plan për tu bërë me pagesë

Krahas autostradës Tiranë-Durrës, qeveria ka planifikuar të nënshkruajë kontrata koncesionare edhe për disa akse të tjera rrugore, një pjesë e të cilave janë në...
Bëhuni gati sepse në vjeshtë do të paguajmë për të kaluar në Tiranë- Durrës

Bëhuni gati sepse në vjeshtë do të paguajmë për të kaluar në Tiranë- Durrës

Brenda vjeshtës së këtij viti Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë planifikon nënshkrimin e kontratës koncesionare për autostradën Tiranë-Durrës, ku ndër të tjera synohet që...
Lufta tregtare SHBA- KINË ka tronditur bursat aziatike

Lufta tregtare SHBA- KINË ka tronditur bursat aziatike

Përshkallëzimi i luftës tregtare mes SHBA dhe Kinës ka tronditur tregjet e aksioneve. Trazirat në Wall Street u shtrinë në bursat aziatike , përfshirë atë...
Basha: Mesazhet që mori Rama sot ishin të qarta

Basha: Do të ulim me 40% çmimin e energjisë dhe me 30 lekë çmimin...

Kryetari i Opozitës së Bashkuar Lulzim Basha ka përsëritur edhe njëherë nga Gjirokastra, premtimin e Partisë Demokratike për zotimin e uljes menjëherë së taksës...
- Advertisement -