15 C
Tirana
E mërkurë, Nëntor 20, 2019

Zbardhet skandali/ Qeveria jep me qira ‘Syrin e Kaltër’, njihuni me shifrën qesharake

Pak ditë më parë, Ministri i Mjedisit Blendi Klosi dhe drejtuesi i Komitetit të Pasurive Nënujore në UNESCO, Auron Tare, deklaruan se pika turistike...

Fermerët e Fierit dhe të Lushnjes sërish në protestë, ja çfarë kërkojnë

Fermerët e Fierit dhe të Lushnjes tashmë prej disa ditësh janë ngritur në protestë, ku po kërkojnë subvencione nga qeveria për prodhimet tyre. Fermerët shprehen...

Inceneratorit të Elbasanit i mbetet energjia ‘stok’: Nuk ia blen askush

Për të disatën herë Enti Rregullator i Energjisë ka refuzuar kërkesën e bërë nga inceneratori në Elbasan operuar nga kompania Albtek e cila ka...
Arben Malaj reagon sërish: Kam respektuar në maksimum etikën

Bomba e Malajt: Shteti nuk po ka para për rrogat dhe pensionet

Ish-ministri i Financave në qeveritë socialiste, Arben Malaj, përmes një postimi në rrjetet sociale, ka ngritur alarmin  mbi borxhet e papaguara në 2018 të...
Fatkeqësisht Edi Rama vazhdon të jetë i mbylluar në botën e tij imagjinare

Nuk ka para! Qeveria “ne hall” pezullon tenderat e mëdhenj, zbulohet urdhëri për institucionet

Një pjesë e institucioneve publike janë udhëzuar nga qeveria që të pezullojnë tenderat e mëdhenj dhe të shlyejnë detyrimet e prapambetura për shkak se...

Bukë me vete’, Orjola Pampuri: Çfarë turpi, Veliaj e shet si sukses dështimin

Nga Orjola Pampuri/ Vjedhjet e abuzimet kolosale, kryetari ilegjitim i bashkisë Tiranë kërkon t'i mbulojë me andralla përballe të cilave dhe më naivi do të...

Malltezi: HEC pa leje në zemër të Parkut Kombëtar

Drejtuesi i Departamentit të Mjedisit në PD, Jamarbër Malltezi vijon me publikimin e denoncimeve. Së fundmi, zyrtari i selisë blu sjell rastin e një HEC-i...

Jepet alarmi: Ekonomia shqiptare drejt kolapsit total

“Rënia e të ardhurave, sidomos e TVSH, ka bërë që buxhetit te shtetit ti mungojnë 65 milion euro”, paralajmëron ish-deputeti i LSI, Përparim Spahiu,...

Ushqimet më të këqija për trurin – Çfarë duhet të shmangni

Truri është gjithë kohës në punë. Ai përkujdeset për mendimet, lëvizjet, frymëmarrjen, rrahjet e zemrës dhe shqisat. Kjo nënkupton se truri ka nevojë të...

Situata financiare e studentëve shqiptare më e rënda në Europë, 73% në vështirësi financiare

Studentët shqiptarë paraqiten më vështirësitë më të mëdha financiare në Europë sipas një studimi që bëri Qendra Gjermanë për Kërkime në Arsimin e Lartë...
- Advertisement -