21 C
Tirana
E diel, Gusht 25, 2019
Arben Malaj: Kriza politike dhe ndikimi i saj në ekonomi i ngjashëm me skenarin grek

Arben Malaj: Kriza politike dhe ndikimi i saj në ekonomi i ngjashëm me skenarin...

Kriza politike dhe ndikimi i saj në ekonomi rrezikojnë ta çojnë vendin drejt skenarit grek. Paralajmërimi vjen nga ish-ministri i Financave dhe Ekonomisë, Arben Malaj....
Deputeti i AAK: Rama po bën një lojë të neveritshme me Kosovën

Lëvizja surprizë e Haradinajt: Taksë 100% edhe për produktet shqiptare

Mediat në Kosovë kanë njoftuar ditën e sotme, se ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala, ka paralajmëruar Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut me...

NA RROFTË RILINDJA: Kemi çmimet e produkteve të konsumit më të shtrenjta në rajon

Megjithëse shqiptarët janë më të varfrit e Europës duke regjistruar të ardhurat për frymë dhe konsumin më të ulët, kur vjen puna te çmimet...
Euro kap nivelin më të ulët në 11 vite

Euro kap nivelin më të ulët të 11 viteve

Në bregdet, apo në qendrat e qyteteve kryesore është vështirë që të mos gjesh turistë, që vitet e fundit kanë zbuluar sekretin e fundit...
Euro kap nivelin më të ulët në 11 vite

Kursi i këmbimit valutor 13 qershor. Monedha europiane shënon rritje

Kursi i këmbimit valutor, sipas Bankës së Shqipërisë, 13 qershor 2019. Duke iu referuar kursit monedha europiane ka pësuar një rritje të lehtë krahasuar...

BRAKTISET PROJEKTI: Turqit tērhiqen nga aeroporti i Vlorës

Ditën e sotme Komisioni për Veprimtaritë Prodhuese, Tregtinë dhe Mjedisin, shqyrtoi projektligjin për ratifikimin e marrëveshjes me Mbretërinë e Arabisë Saudite, për shërbimet ajrore. Me...

Arben Malaja i ashpër ndaj Ramës: Po e çon në kolaps ekonominë

Ish-Ministri i Financave, Arben Malaj, ka reaguar nëpërmjet një statusi në Facebook lidhur më partneritetin publik dhe privat por dhe koncesionarët. Sipas tij, vendi ka...

Kush po përfiton nga vendosja e taksës 100% ndaj Serbisë

Shqipëria rezulton një prej pesë përfituesve më tëmëdhenj, pas vendosjes së taksës 100% të Kosovës drejt dy shteteve, Serbisë dhe Bosnjë Hercegovinës. Sipas të dhënave të publikuara nga Instituti i Statistikave të Kosovës dhe të përpunuara nga Monitor, për...
Bëhen gati dy projektet e reja të PPP-ve me vlerë 281 milion euro

Bëhen gati dy projektet e reja të PPP-ve me vlerë 281 milion euro

Projektimi, ndërtimi dhe mirëmbajtja 13-vjeçare për rrugët Milot-Balldre dhe Orikum-Dukat do të kushtojë rreth 281 milion euro. Televizioni SCAN ka zbardhur kontratat e partneritetit publik-privat...

Qeveria vendos rritjen e taksës për blerjet online

Blerjet online do të bëhen më të shtrenjta pasi Drejtoria e Përgjithshme e Doganave me një udhëzim të posaçëm ka vendosur të taksojë edhe...
- Advertisement -