9 C
Tirana
E shtunë, Mars 23, 2019
medialine.al

Shqipëtarët: Disa me privilegjet e pushimeve e shumica për nevojat jetike

Sezoni veror ka hyrë në kulmin e tij, por për shumë shqiptarë pushimet janë një luks, që atë nuk mund t’ia lejojnë vetes Sipas një...
MEDIALINE,AL

Firma e njohur e veshjeve Burbery ka djegur 90 milionë paund produkte

Linja luksoze e veshjeve, e famshme për firmën e saj ‘Burbery’, ka shkatërruar 90 milionë paund produkte në pesë vitet e shkuara, raportohet nga...
Spaho analizon rritjen ekonomike reale dhe jo atë rilindase

Spaho: Pse po na ikin investitorët e huaj nga vendi

Kryetari i grupit të Partisë Demokratike, Edmond Spaho, nga mbledhja e Komisionit të Ekonomisë akuzoi qeverinë dhe institucionet e saj se po përzënë nga...
MEDIALINE.AL

BE gjobë të majme Google, shkeli rregullat e konkurrencës

Komisioni Europian gjobiti “Google” me një shumë rekord prej 4,3 miliardë eurosh për shkelje të rregullave të konkurrencës në BE me sistemin e tij...

Rama po merr në qafë shqipërinë, favorizon hapur biznesin e llotarive dhe kazinove

Qeveria po harton një plan të ri masash për të ndihmuar biznesin e llotarive. Kabineti i rilindjes që e filloi punën 5 vite më...
Zymtësia ekonomike ul në mënyrë drastike huamarrjen e bizneseve

Askujt nuk i bën habi, që në Tiranë s`ja mban xhepi të blejnë apartament

Deputeti i LSI, Përparim Spahiu ka reaguar me anë të një statusi në Facebook, rreth raportit të fundit që Tiranën e rendit në 5...
medialine.al

Botërori, përfitimet dhe sfida e ekonomisë Ruse për t`u rritur

Rusia po mendon që tani për efektin ekonomik që mund të ketë sjellë Kupa e Botës. Kryeministri Dmitry Medvedev ka deklaurar se, buxhetit prej 9.1...
medeialine.al

Trump “dredhon” ekonomikisht nga marrëveshja tregtare me Kinën

SHBA ka intensifikuar luftën e saj tregtare me Kinën, duke hartuar një listë produktesh me vlerë 200 miliardë dollarë, që planifikon t’u vendosë tarifa...
Paradoksi i ekonomisë shqiptare, nga anë rritje ekonomike nga ana tjetër rreziku për mos marrë rrogën

Shëndetësia dhe rryshfetet po varfërojnë shqiptarët çdo ditë e më shumë

Për të marrë një shërbim publik në Shqipëri duhet të paguash jo vetëm taksat e ligjshme, por edhe parà nën dorë. Sektori më problematik...

Ekonomia e Nastradinit me atlete: 34% e familjeve shqiptare mezi paguajne faturat e energjisë...

Faturat e shërbimeve publike janë një barrë e rëndë për shumë familje shqiptare, duke vënë në vështirësi financiare mbi një të tretën e popullsisë. “Pagova...
- Advertisement -