5 C
Tirana, Al
E premte, Nëntor 16, 2018
Ja arsyet pse BE i "tërhoqi" veshin Edi Ramës

Ja me fakte se si dalin të palarat e lakrave të punësimit të Rilindjes

Shqipëria hapi vetëm 28 mijë vende të reja pune në harkun kohor 2010-2017 sipas raportimit të rezultateve nga Këshilli Rajonal për Bashkëpunim (RCC) lidhur...

Italia tanimë është delja e zezë ekonomiko-politike e BE

Italia tanimë është delja e zezë ekonomiko-politike e BE. Pavarësisht paqartësive politike dhe rreziqeve që vetëm shtohen në nivelin global, eurozona ka pasur rritje...
Sipas tij vendimi i qeverisë shqiptare është i nxitur pasi po kalohet në një masë drastike

Lojrat e fatit po mbyllen për mirë apo po krijohet monopol

Lojrat e fatit po mbyllen për mirë apo po krijohet monopol. Nisma e kryeministrit Rama për mbylljen e pikave të basteve, ka qenë tema...
MEDIALINE.AL

BE gjobë të majme Google, shkeli rregullat e konkurrencës

Komisioni Europian gjobiti “Google” me një shumë rekord prej 4,3 miliardë eurosh për shkelje të rregullave të konkurrencës në BE me sistemin e tij...
Pas publikimit të nenkomisarit reagon Lulzim Basha

Basha: PPP e Ramës po boshatisin arkat e shtetit dhe ekonominë

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, me anë të një video të postuar në Facebook u shpreh se “koncesionet dhe PPP-të korruptive po e...
Euro prek nivelin më të ulët që prej 12 qershorit

Bizneset janë të shqetësuar për ulje-ngritjet e kursit të euros

Monedha e përbashkët ka shënuar sërish rënie në tregun e brendshëm gjatë ditës së sotme, për të dytën ditë radhazi, duke arritur në 126.15...

Presidenca e Trump ul në nivel rekord papunsinë në SHBA

Papunësia në SHBA ka kapur një nivel të ulët, cili përbën një rekord historik duke rënë në nivelin më të ulët të 49 viteve...
Gjobat dhe Tvsh kanë çuar në mbylljen e bujtinave në Valbonë

Gjobat dhe Tvsh kanë çuar në mbylljen e bujtinave në Valbonë

Gjobat dhe Tvsh kanë çuar në mbylljen e bujtinave në Valbonë. Kjo vjeshtë ka qenë një verë e dytë për bizneset e turizmit në...

Rastet deshtimit dhe kostot e PPP- ve

Investimet me Partneritet Publik-Privat të ndërmarra në Bashkimin Europian, që në vitet 1990, kanë zhgënjyer Komisionin Europian për shkak të shpenzimeve të mëdha gjatë...

Eurobarometri: Shqiptarët mendojnë se do të ketë përkeqësim të ekonomise tyre

Papunësia, situata ekonomike dhe kosto e lartë e jetesës janë shqetësimet kryesore të shqiptarëve sipas rezultateve të Eurobarometrit të pranverës për Bashkimin Europian dhe...

NA NDIQNI

0FansaPëlqeje
0NdjekësitNdjek
- Advertisement -