21 C
Tirana
E mërkurë, Korrik 24, 2019
Përpëlitja e industrie turizmi me çmime të kripura dhe standarte të ulta

Përpëlitja e një industrie turizmi me çmime të kripura dhe standarte të ulta

Durrësi është sot për sot bregdeti më i frekuentuar, kjo falë kontratave të parapaguara që agjencitë e huaja kanë me disa struktura akomoduese. Hyrja...
Korporata e investimeve aferë më gjigande se skema korruptive e 1 mld të PPP

Korporata e investimeve aferë më gjigande se skema korruptive e 1 mld të PPP

Në një akt të fundit banditesk, komisioni ekonomisë ka nisur tani diskutimet për ligjin antikushtetues të Korporatës të Investimeve! Korporata e investimeve – aferë më...
Jorida Tabaku: Dhuna shtetërore e klikës së Ramës nuk po kursen askënd

Jorida Tabaku: Shqipëria e fundit në rajon për treguesit ekonomik

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, përmes një postimi në rrjetet sociale, shkruan se “Në garën rajonale për zhvillimin ekonomik Shqipëria vazhdon të jetë...
Shoqata e Hidrokarbureve nxjerr në pah "mashtrimet" e qeverisë dhe paralajmëron rritje çmimi

Shoqata e Hidrokarbureve nxjerr në pah “mashtrimet” e qeverisë dhe paralajmëron rritje çmimi

Një projektligj i qeverisë, që parashikon detyrimet për krijimin dhe mbajtjen e menaxhimin e rezervave të sigurisë për naftën bruto dhe nënproduktet e saj,...
Euro kap nivelin më të ulët në 11 vite

Këmbimi valutor: Euro shënon ditën e tretë me rënie

Monedha e përbashkët europiane është nënçmuar sërish sot përkundrejt lekut. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë një euro u këmbyer me 121.85 lekë,...
Përparim Spahiu: FMN foli qartë për rreziqet që i kanosen ekonomisë shqiptare

Spahiu: Ulja e pragut të TVSH familentoi bizneset e vogla

  Ish deputetu i LSI shprehet se LSI-ja ka kundërshtuar pej kohësh se ulja e pragut të TVSH-së nga 5 në 2 milionë nuk do...
Përparim Spahiu: FMN foli qartë për rreziqet që i kanosen ekonomisë shqiptare

Përparim Spahiu: FMN foli qartë për rreziqet që i kanosen ekonomisë shqiptare

Ish- deputeti i LSI-së Përparim Spahiu ka reaguar pas paralajmërimit të Fondit Monetar Ndërkombëtar për rreziqet që i kanosen ekonomisë shqiptare. Spahiu në postimin e...
FMN i kërkon qeverisë rritjen e pragut të TVSH-së për biznesin e vogël

FMN paralajmëron qeverinë për rreziqet e PPP-ve

Fondi Monetar Ndërkombëtar (FMN) ka paralajmëruar sërish për rreziqet që mund t’i vijnë Shqipërisë në sektorin publik si rrjedhojë e borxhit të lartë publik,...
Arben Malaj: Kriza politike dhe ndikimi i saj në ekonomi i ngjashëm me skenarin grek

Arben Malaj: Kriza politike dhe ndikimi i saj në ekonomi i ngjashëm me skenarin...

Kriza politike dhe ndikimi i saj në ekonomi rrezikojnë ta çojnë vendin drejt skenarit grek. Paralajmërimi vjen nga ish-ministri i Financave dhe Ekonomisë, Arben Malaj....
Deputeti i AAK: Rama po bën një lojë të neveritshme me Kosovën

Lëvizja surprizë e Haradinajt: Taksë 100% edhe për produktet shqiptare

Mediat në Kosovë kanë njoftuar ditën e sotme, se ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala, ka paralajmëruar Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut me...
- Advertisement -