21 C
Tirana
E diel, Gusht 25, 2019
medialine.al

Conte votëbesohet edhe në Dhomën e ulët të deputeteve

Giuseppe Conte ka mbajtur fjalimin edhe në Dhomën e ulët të deputetëve, në Itali, ku u votëbesua për herë të dytë si kryeministër i...

Zbulohet vendi ku do të mbahet takimi midis Trump dhe Kim Jong Un

Takimi i shumëpritur mes presidentit amerikan, Donald Trump, dhe udhëheqësit koreano-verior, Kim Jong-un, do të zhvillohet në një hotel me 5 yje në ishullin...

Putin fton Kim Jong Un në forumin global që mbahet në Rusi

Presidenti rus Vladimir Putin ka ftuar udhëheqësin koreanoverior Kim Jong Un në Rusi, për të marrë pjesë në një forum global që mbahet në...

Këshilltari i Macron nën hetim nga prokuria në Francë

Prokuroria në Francë çeli një hetim ndaj shefit të kabinetit të presidentit Emmanuel Macron, nën akuzën e shkeljes së rregullave të konfliktit të interesit,...

Khedira: Angela Merkel është inspiruese e vërtetë

Kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel ka vizituar skuadrën përfaqësuese të Gjermanisë në Austri ku po zhvillon fazën përgatitore për Kampionatin botëror. Ajo ka darkuar me...
medeialine.al

Kina “kërcënon” SHBA-në për sanksione tregtare

Kina ka paralajmëruar Shtetet e Bashkuara se marrëveshja tregtare e arritur mes dy palëve nuk do të jetë e vlefshme, nëse Uashingtoni vendos tarifa...

“Kavaljerin” italian nuk e bind qeveria e re mes “Lëvizjes 5 yjet” dhe “Lega...

Kreu i “Forza Italia”-s, Silvio Berlusconi nuk ia jep votëbesimin qeverisë së sapokrijuar italiane mes “Lëvizjes 5 yjet” dhe “Lega Nord”. “Gjendemi përballë një momenti...

Niveli i papunsisë në SHBA më i ulti në 18 vitet e fundit

Shtimi i vendeve të punës në Shtetet e Bashkuara në maj u bë më shpejt sesa pritej, pasi punëdhënësit shtuan 223,000 vende pune. Norma e...
medialine.al

A do të ketë ndikim tek emigrantët shqiptarë qeveria e re në Itali?

Qeveria e re italiane u betua. Betimi lë pas një mori të panjohurash për italianët, vetë Bashkimin Europian dhe për mijëra shqiptarë që jetojnë...

“Dosja Habilajve”, në seancën e parë kērkohet gjykim i shkurtuar

Në Katania është zhvilluar seanca e parë gjyqësore në ngarkim të bandës së Habilajve, të akuzuar për trafik ndërkombëtar të lëndëve narkotike, pas zhvillimit...
- Advertisement -