13 C
Tirana, Al
E enjte, Janar 17, 2019

Humbasin të dhënat bankare të 20 milionë personave në bankën australiane Commonwealth

Banka australiane Commonwealth ka pranuar se ka humbur të dhënat bankare të rreth 20 milionë personave. Emrat, adresat, anëtarët e llogarive dhe deklaratat që ishin...

Qyteti fantazmë ku para 7-vitesh kishte dhe lulëzonte jeta

Qyteti fantazmë ku para 7-vitesh kishte dhe lulëzonte jeta. Imazhet e mëposhtme shfaqin atë çfarë ka mbetur nga Fukushima, e braktisur 7 vite më...
Cambridge Analytica mbyllet përfundimisht pas skandalit me Facebook

Cambridge Analytica mbyllet përfundimisht pas skandalit me Facebook

Cambridge Analytica mbyllet përfundimisht pas skandalit me Facebook. Cambridge Analytica shpall falimentin dhe mbylljen përfundimtare. Firma u akuzua për përdorim të paligjshëm të të dhënave...

Protestat në Armeni vazhdojnë të paralizojnë vendin, edhe pas dorëheqjes së kryeministrit

Me dhjetëra mijëra mbështetës të udhëheqësit të opozitës armene, Nikol Pashinyan, dëgjuan thirrjen e tij për mosbindje civile, duke bllokuar rrugët kryesore në vend...

Në SHBA ngrihet memoriali që njeh viktimat e terrorizmit dhe vrasjeve racore

Mbi një kodër të gjelbëruar, me pamje nga qyteti Montgomeri i Alabamës, ndodhet një memorial i ri, i pari i këtij lloji në Amerikë,...
medialine.al

Telashe për Facebook-n, Rusia po mendon bllokimin e tij

Shefi i rregullatorit të mediave në Rusi, Roskomnadzor, tha se agjencia e tij mund të përpiqet të bllokojë Facebook-un, nëse inspektimet e këtij viti...
Forcat Ruse kundër terrorizmit përdorin robot për ekzekutime

Forcat Ruse kundër terrorizmit përdorin robot për ekzekutime

 Forcat Ruse kundër terrorizmit përdorin robot për ekzekutime. Forcat ruse kundër terrorizmit kanë vrarë të paktën 11 persona gjatë një operacioni kundër xhihadistëve në...

Despoti sirian Asad dhe dritëhijet e një dekreti të pabesë në sytë e ndërkombëtarëve

Që prej shtatë vjetësh despoti sirian Assad ka mundësi të bëjë çfarë të dojë nën sytë e bashkësisë ndërkombëtare. Natyrisht që veprat e tij...

SHBA-ja me një ofensivë të re ndaj zonës kontrolluar nga ISIS në Siri

Forcat siriane me mbështetjen e Shteteve të Bashkuara kanë filluar një ofensivë të re për dëbimin e Shtetit Islamik nga rajoni i fundit që...

Ja çfarë përdori Dj Avicii për t`u vetvrarë?

  Producenti dhe DJ i njohur, Avicii ka bërë vetëvrasje gjithnjë sipas disa raportimeve të mediumit më të madh amerikan të shoubizit, TMZ. Avicii i cili...
- Advertisement -