21 C
Tirana
E diel, Gusht 25, 2019

Ngjarje e rëndē në Itali: Njē 18-vjecar shqiptar vritet nga bashkēatdhetari i tij

Një krim i rëndë ka ndodhur në Itali, ku viktimë ka mbetur një 18 vjeçar shqiptar i ciliu qëllua me thikë në zemër. Sipas mediave...

Lajmi i rremë për vdekjen e Erdogan bën menjëherë xhiron

Një lajm që ka qarkulluar në rrjetet sociale mbi një sulm në zemër ndaj Presidentit turk Rexhep Tayyip Erdogan dhe humbjen e jetës prej...
Zjarret e frikshme në Portugali: Rikthehet makthi i verës së 2017

Zjarret e frikshme në Portugali: Rikthehet makthi i verës së 2017

Mbi një mijë forca zjarrfikëse po përballen nga dita e shtunë dhe sot për shuarjen e vatrave të zjarrit, që kanë shënuar tetë të...
Komisioni Evropian njofton nisjen e hetimeve ndaj gjigandit të Amazon

Komisioni Evropian njofton nisjen e hetimeve ndaj gjigandit të Amazon

Komisioni Evropian ka njoftuar dje fillimin e një hetimi të thellë kundër gjigantit amerikan të tregtisë në internet Amazon. Kompania amerikane dyshohet se ka...
Çmenden amerikanët: 18 mijë persona do të "testojnë" Trekëndëshin e Bermudeve

Çmenden amerikanët: 18 mijë persona do të “testojnë” Trekëndëshin e Bermudeve

Peticione të shumta janë ndërmarrë online në lidhje me udhëtimet dhe vendet më të vizituara gjatë pushimeve verore të këtij viti. Ditë më parë, miliona...
Dyshime: Policia holandeze nuk e ka konfirmuar akoma vdekjen e Festim Latos

Dyshime: Policia holandeze nuk e ka konfirmuar akoma vdekjen e Festim Latos

Sipas ad.nl, Festim Lato është gjetur i vdekur në qytetin Afferden, në rajonin Maas dhe Waal ndërmjet Nijmegenit dhe Venray në Holandë. Sipas raportit mediatik...
Rreziku i shkëputjes së shkëmbinjve mbyll plazhin në greqi

Rreziku i shkëputjes së shkëmbinjve mbyll plazhin në greqi

Rreziku i shkëputjes së shkëmbinjve, që mund të cojnë në rrezik për jetën bëri atë që autoritetet të vendosnin të mbyllin plazhin në Porto...
Fat apo thjesht koincidencë: Foshnja lind në orën 7 e 11 minuta me peshë 7.11 pounds

Fat apo thjesht koincidencë: Foshnja lind në orën 7 e 11 minuta me peshë...

Është fat apo thjesht koincidencë. Një foshnjë në SHBA ka lindur në 11-7-2019, në orën 7 e 11 minuta dhe peshon 7.11 pounds që...
Moti i keq dhe stuhitē nuk kursejnë as gjermaninē

Moti i keq dhe stuhitē nuk kursejnë as gjermaninē

Moti i keq që sapo kaloi edhe vendi ynē pak ditë mē parē duket se ēshtē transferuar nē gjermani. Stola tē rrëzuar dhe tē hapur...
Dalin prapaskenat dhe skenari i thirrjes së Haradinajt në Gjykatën e Hagës

Dalin prapaskenat dhe skenari i thirrjes së Haradinajt në Gjykatën e Hagës

Një ditë pas dorëheqjes së kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj, dalin detaje të reja se kush e ka përgatitur thirrjen e tij për herë...
- Advertisement -