16 C
Tirana, Al
E martë, Nëntor 13, 2018
Shifra rekord vjedhjesh në Francë të kryera nga shqiptarët

Shifra rekord vjedhjesh në Francë të kryera nga shqiptarët

Shifra rekord vjedhjesh në Francë të kryera nga shqiptarët. Vjedhjet janë shndërruar në një problem të përditshëm në Francë. Sipas shifrave të publikuara nga televizioni...
Në portin e Xhenovas kapet sasia më e madhe e heroinës në 20 vite

Në portin e Xhenovas kapet sasia më e madhe e heroinës në 20 vite

Në portin e Xhenovas kapet sasia më e madhe e heroinës në 20 vite. Policia italiane ka zbuluar 270 kg heroinë në Portin e Gjenovës,...
Itali: Arrestohet shqiptari me 140 kg marijuanë në Katania

Itali: Arrestohet shqiptari me 140 kg marijuanë në Katania

Një shqiptar dhe një italian janë arrestuar nga Guardia di Finanza në komunën Belpasso të Catanias pasi iu gjetën mbi 140 kilogramë marijuanë. Marijuana ishte...
Vota e mesit të mandatit një gjykim për Donald Trump

Vota e mesit të mandatit një gjykim për Donald Trump

Për shtatë të intervistuar në dhjetë, rezultati i zgjedhjeve të mesmandatit në Shtetet e Bashkuara përfaqëson praktikisht një gjykim mbi punën e Donald Trumpit. Konsensusi...
Smogu dhe ndotja arrin në nivele alarmante kryeqytetin indian

Smogu dhe ndotja arrin në nivele alarmante kryeqytetin indian

Paniku ka mbërthyer kryeqytetin indian, Delhi, të hënën, ndërsa banorët u zgjuan nën një shtresë smogu të paregjistruar ndonjëherë më parë, në prag të...
Separatistët rrëmbejnë 78 nxënës në veriperëndim të Kamerunit

Separatistët rrëmbejnë 78 nxënës në veriperëndim të Kamerunit

Separatistët rrëmbejnë 78 nxënës në veriperëndim të Kamerunit. Separatistë të armatosur kanë rrëmbyer të paktën 78 nxënës dhe drejtuesit e tyre nga një shkollë prezbiteriane...
Makinat e reja "Bisha" dhe të blinduara të policisë italiane

Makinat e reja “Bisha” dhe të blinduara të policisë italiane

Makinat e reja "Bisha" dhe të blinduara të policisë italiane. Jeep Grand Cherokee do të vishet edhe me ngjyrat e policisë italiane. Do të jenë...
Policia italiane arreston çift shqiptar pasi iu gjet kokainë

Policia italiane arreston çift shqiptar pasi iu gjet kokainë

Policia italiane ka arrestuar një çift shqiptarësh, të cilët u kapën me kokainë. Të arrestuarit janë Aleksandër Zhava (29 vjeç) dhe Lisa Zille (24 vjeç)....

Sot hyjnë në fuqi sanksione të reja ndaj Iranit

  Sot hyjnë në fuqi sanksione të reja ndaj Iranit. Më 5 Nëntor në Uashington jepet drita jeshile për një shkallëzim të ri të sanksioneve...
Të paktën 15 të vrarë dhe 44 të plagosur në një aksident rrugor në Kinë

Të paktën 15 të vrarë dhe 44 të plagosur në një aksident rrugor në...

Të paktën 15 persona u vrarë dhe 44 të tjerë kanë mbetur të plagosur pas përplasjes së 31 automjeteve në një autostradë. Aksidenti rëndë ka...

NA NDIQNI

0FansaPëlqeje
0NdjekësitNdjek
- Advertisement -