16 C
Tirana
E shtunë, Tetor 19, 2019

Kinë: hedhin akullin e lumit në erë me dinamit

  Zonave verilindore të provincës Heilongjiang duket se u kishte ardhur shpirti në majë të hundës me akullin e pafundëm, kështu që autoritetet vendosën të...

Viktor Orban fiton në mënyrë plebishitare në Hungari

Viktor Orban dhe partia e tij Fidesz janë fituesit e padiskutueshëm të zgjedhjeve në Hungari, ku rezultatet e para e vendosin në krye me...

Presidenti i “Judicial Watch”: paratë e SOROS kanë financuar Partinë Socialiste të Shqipërisë

Një debat i madh është hapur këto ditë në SHBA. Ka dyshime të forta se miliona USD kanë dalë nga administrata Obama për llogari...

Greqia e shqetesuar per ngadalesimin e marreveshjes per detin

Situata që po kalon vendi ynë kanë bërë që të largohet vëmendja nga marrëveshja e detit me greqin. Këtë e ka vënë në dukje...

U qellua nga policia italine, shqiptari 42 vjeç ka nderruar jetë në spital

Një 42-vjeçar shqiptar, me inicialet T.J, i cili mbeti i plagosur pasi u qëllua nga Policia Italiane, ka ndërruar sot jetë në spitalin e...

Qyteti me i zgjuar ne bote ngjason me nje qytet fantazem

“Utopia e teknologjisë së lartë” në Songdo në verilindje të Koresë së Jugut është ndërtuar nga zeroja dhe është projektuar gjithçka sipas teknologjisë më...

Vuçiç i kerkon keshilla homologut te tij rus, Vladimir Putin, per Kosoven

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç i ka kërkuar këshilla homologut të tij rus, Vladimir Putin, se si t’i kundërvihet ‘dhunës dhe agresionit të Kosovës ndaj...

Te pakten 64 te vdekur deri tani nga zjarri ne Rusi

Të paktën 64 persona kanë humbur jetën në një zjarr që përfshiu një qendër tregtare dhe kompleks argëtimi në qytetin siberian të Kemerovos, të...

SHBA, Protesta masive nga studentët që kërkojnë kontroll të rreptë mbi armët

Protesta masive, të udhëhequra nga studentët që kërkojnë kontroll më të rreptë mbi armët, po mbahen në të gjithë Shtetet e Bashkuara të Amerikës....

Dy vjet nga sulmi terrorist i 22 marsit ne Belgjike

Mbreti Philippe i Belgjikës, Mbretëresha Mathilde dhe kryeministri, Charles Michel, morën pjesë në një ceremoni në Aeroportin ndërkombëtar të Brukselit për të përkujtuar viktimat...
- Advertisement -