12 C
Tirana
E diel, Shtator 22, 2019

Kolumbi: Vrasësi serial që mbyste taksixhit me mbi 60 vrasje

“Nuk i mbaj mend të gjithë fytyrat e tyre pasi kanë qenë shumë, mos më tregoni kot fotografi”. Kështu është shprehur vrasësi serial i...

Siria nga momentet e sulmit deri tek deklaratat që pasuan sulmin

Trump hyri në aksion pas sulmit të armëve kimike nga ana e forcave të presidentit Assad. Tre vende janë goditur në Siri, nga tre...

Minjtë gllabërojnë 500 kilogramë marihuanë

Kur më shumë se 500 kilogramë marihuanë u zhdukën nga një depo policore në Argjentinë, zyrtarët patën një shpjegim të pabesueshëm: duhet të ishin...

Rusët jane bere gati per luften berthamore

Teksa marrëdhëniet Rusi-SHBA janë në pikën e tyre më të nxehtë prej Luftës së Ftohtë Botërore, e me paralajmërimin e Trump për bombardime në...

Trump: Bën prapaktheu per nderrmarjen e sulmeve ne siri

Presidenti Donald Trump reagoi sërish të enjten, duke thënë se sulmi ndaj Sirisë mund të ndodhë “shumë shpejt” ose “nuk mund të ndodhë”, duke...

Ish- komandanti i NATO ne Kosova: Kini kujdes me ballkanin

Ish-komandanti i NATO-s në Kosovë, Wesley K. Clark, paralajmëron BE-në dhe SHBA-në që të reagojnë sa nuk është vonë në Ballkanin Perëndimor, pasi po...

Raportime e mediave të huaja flasin se deri tani nuk ka të mbijetuar nga...

Është konfirmuar zyrtarisht se janë të pakten 181 viktima, shkaktuar nga rrezimi i një avioni ushtarak në Algjeri ditën e sotme Rreth 14 ambulanca dhe ...

Zuckerberg jep llogari para Senatit Amerikan ne Komisionin e Drejtësisë

Ashtu siç pritej, themeluesi i Facebook, Mark Zuckerberg, do të dilte përpara Senatit Amerikan në Komisionin e Drejtësisë ditën e sotme. Drejtuesi i rrjetit social...

Të pakten deri nesër do ketë anullime fluturimesh si pasoje e greves

Dy prej linjave ajrore më të mëdha të Europës janë prekur nga greva, duke lënë në tokë qindra fluturime e duke prekur kështu me...

Paratë e taksapaguesve amerikanë kanë financuar projektet e Sorosit ne Shqiperi

Bill Marshall, një hetues i Judicial Watch, pas daljes së raportit të JW për ndikimin e Sorosit dhe financimeve të USAID për projekte të...
- Advertisement -