24 C
Tirana
E mërkurë, Gusht 21, 2019

Presidencialet ne Rusi, Putin drejt mandatit te katert

Qendrat e votimit janë hapur në Rusi, aty ku sot votohet për zgjedhjet presidenciale. Vladimir Putin kërkon mandatin e tij të katërt në këtë...

Sot eshte dita Boterore e Punes Sociale

Dita Botërore e Punës Sociale ka nisur të shënohet nga Federata Ndërkombëtare e Punonjësve Social, kjo ditë festohet në mbarë botën përmes aktiviteteve të...

Karikuesi i demtuar i telefonit shkrumbon te gjithe shtepine

Shtëpia, që ndodhet në Aberfan të South Wales, u dogj pas ndezjes nga një karikues telefoni. Kati i parë është krejtësisht i djegur, ndërsa i...

Pyeten të burgosurit se si do të trajtohet shqiptari më i urryer në SHBA

Shpallja e dënimit me 7 vite burg bëri që Martin Shkreli të përlotet në sallën e gjyqit. Ai ka kërkuar burg të sigurisë minimale,...

KOMENT/Britania s’pret shumë mbështetje nga BE dhe SHBA, dhe Putin e di këtë

Koment nga Simon Tisdall, “The Guardian”  – Kryeministrja britanike, Tereza Mej, s’mund të presë mbështetje të plotë nga BE e SHBA kundër Rusisë, dhe...

A mund të na e marrin robotët punën tonë?

Frika se robotët mund të zëvendësojnë një ditë njerëzit në vendet e punës nuk është e pajustifikuar. Autorët e një studimi amerikan të vitit 2013,...

Protesta në Madrid pas vdekjes së një emigranti

Emigrantët janë përleshur me policinë spanjolle në Madrid, pas vdekjes së një shitësi rruge nga Senegali, që sipas tyre ishte ndjekur nga oficerët. Protestuesit i...

Nën “deltën” e sulmeve të pamëshirshme, eksod masiv në Siri

Mbi 50 mijë persona janë larguar nga ofensivat kundër forcave rebele në Sirinë veriore e jugore, ditët e fundit. Rreth 30 mijë vetë janë larguar...
- Advertisement -