21 C
Tirana
E diel, Gusht 25, 2019

Izraeli dhe Irani po shkojnë drejt një konflikti luftarak

  Izraeli dhe Irani po shkojnë drejt një lufte të pashmangshme midis tyre. Ushtria izraelite tha se forcat iraniane lëshuan raketa drejt pizicioneve të saj në...

Dua Lipa pritet të performojë në mbrëmjen finale të Champions League

Ylli i muzikës Dua Lipa është konfirmuar se do të këndojë në mbrëmjen finale të Champions League. Mediat ndërkombëtare raportojnë se 22-vjeçarja do të performojë...
Anxhelina dhe Albërije Hadërgjonaj pjesë e ‘Një ditë nga jeta e Kylie Jenner’!

Anxhelina dhe Albërije Hadërgjonaj pjesë e ‘Një ditë nga jeta e Kylie Jenner’!

Anxhelina dhe Albërije Hadërgjonaj pjesë e ‘Një ditë nga jeta e Kylie Jenner’! Kylie Jenner publikoi një video të re në ‘Youtube’, që titullohej...
Ka edhe kështu: Gjen burrin e zhdukur duke futur video në internet me gruan e re

Ka edhe kështu: Gjen burrin e zhdukur duke futur video në internet me gruan...

Një grua, e cila kishte tre vite që kërkonte bashkëshortin e ‘humbur’, e ka gjetur aty ku s’e priste. Jayapradha nga India e gjeti burrin nga...
medialine.al

Mesa duket populli turk dëshiron të “buzëqesh” sërish duke votuar alternativën opozitare

Në prag të zgjedhjeve të përgjithshme dhe presidenciale të 24 qershorit, Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan ka pranuar se partia e tij në fuqi...
20 të arrestuar nga policia italiane për trafik droge, pjesa më e madhe shqiptarë

20 të arrestuar nga policia italiane për trafik droge, pjesa më e madhe shqiptarë

Policia italiane ka shkatërruar një grup kriminal që merrej me trafik droge në Pulia. 20 persona u arrestuan nga operacioni i zhvilluar në orët e...
SUPERAKSIONI I POLICISË ITALIANE: Ne pranga 20 persona ku 16 prej tyre janë shqiptarë

SUPERAKSIONI I POLICISË ITALIANE: Ne pranga 20 persona ku 16 prej tyre janë shqiptarë

20 persona, shumica shqiptarë janë arrestuar nga ana e policisë italiane të akuzuar për importin, posedimin dhe shpërndarjen e sasive të mëdha të drogës,...
Ngjarje e rëndë në ku ka mbetur një i vrarë dhe dy persona të plagosur

Një tërmet me magnitudë 6.4 ballë e shkallës rihter godet SHBA-së

Një tërmet me magnitudë 6.4 ballë e shkallës rihter ka lëkundur shtetin e Kalifornisë së Jugut në SHBA. Sipas CNN, epiqendra ka qenë 150 milje...

Populli vuan nga uria, ndërsa Presidenti i jep shpërblim parlamentarëve 10 milionë dollarë

Presidenti i Sudanit të Jugut ka dhuruar 40 mijë dollarë për secilin nga anëtarët e parlamentit. Salva Kiir është shprehur se kjo ‘dhuratë’ do...
Mis Bum Bum në Brazil mbyllet me një sherr live në fund

Mis Bum Bum në Brazil mbyllet me një sherr live në fund

Miss BumBumi i sivjetshëm, garë në të cilën kandidatet liftojnë për titullin e të pasmeve më të bukura  në Brazil, ka përfunduar me sherr. Vajzat...
- Advertisement -