15 C
Tirana
E diel, Tetor 20, 2019

Ish- presidenti francez eshte nen hetim per finacimet e fushates tij

  Ndersa ne Shqiperi po behet 1 vit me "muhabetin e peshqeve" vendet e tjera vazhdojne te mos falin. Edhe pse behet fjale per nje...

Qyteti me i zgjuar ne bote ngjason me nje qytet fantazem

“Utopia e teknologjisë së lartë” në Songdo në verilindje të Koresë së Jugut është ndërtuar nga zeroja dhe është projektuar gjithçka sipas teknologjisë më...

Vuçiç i kerkon keshilla homologut te tij rus, Vladimir Putin, per Kosoven

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç i ka kërkuar këshilla homologut të tij rus, Vladimir Putin, se si t’i kundërvihet ‘dhunës dhe agresionit të Kosovës ndaj...

Presidencialet ne Rusi, Putin drejt mandatit te katert

Qendrat e votimit janë hapur në Rusi, aty ku sot votohet për zgjedhjet presidenciale. Vladimir Putin kërkon mandatin e tij të katërt në këtë...

SHBA, Protesta masive nga studentët që kërkojnë kontroll të rreptë mbi armët

Protesta masive, të udhëhequra nga studentët që kërkojnë kontroll më të rreptë mbi armët, po mbahen në të gjithë Shtetet e Bashkuara të Amerikës....

Te pakten 64 te vdekur deri tani nga zjarri ne Rusi

Të paktën 64 persona kanë humbur jetën në një zjarr që përfshiu një qendër tregtare dhe kompleks argëtimi në qytetin siberian të Kemerovos, të...

Karikuesi i demtuar i telefonit shkrumbon te gjithe shtepine

Shtëpia, që ndodhet në Aberfan të South Wales, u dogj pas ndezjes nga një karikues telefoni. Kati i parë është krejtësisht i djegur, ndërsa i...

Trump: Denim me vdekje trafikanteve te lendeve narkotike

Planet e Donald Trump për frenimin e asaj që mediat vendase e përshkruajnë si “epidemi të narkotikëve” në vend përfshijnë dënimin me vdekje për...

Dy vjet nga sulmi terrorist i 22 marsit ne Belgjike

Mbreti Philippe i Belgjikës, Mbretëresha Mathilde dhe kryeministri, Charles Michel, morën pjesë në një ceremoni në Aeroportin ndërkombëtar të Brukselit për të përkujtuar viktimat...

Reagimi i Teheranit zyrtar pas sulmit me raketa në Siri

  Udhëheqësi suprem i Iranit, Ayatollah Ali Khamenei, një aleat i madh i Bashar al-Assad, dënoi sulmet ajrore të së shtunës në Siri, duke përshkruar...
- Advertisement -