21 C
Tirana
E diel, Gusht 25, 2019

Pacienti i Pasikiatrikut rreh për vdekje 5 pacientë të spitalit

Autoritetet në Rumani thonë se një pacient në një spital psikiatrik ka rrahur për vdekje pesë pacientë të tjerë me një hekur që shërben...
Ngjarje e rëndë në Itali: 17-vjeçari humb jetën

Itali: Festa e familjes shqiptare kthehet në tmerr

Një ditë feste është prishur nga një incident i papritur. Një 47-vjeçar shqiptar, banues në Vicenza të Italisë, u rrëzua nga pema dhe u transportua...
Ngjarje e rëndë: Vdesin tragjikisht dy shtetas shqiptarë në Itali

Ngjarje e rëndë: Vdesin tragjikisht dy shtetas shqiptarë në Itali

Një aksident tragjik ka ndodhur në Itali, me pasojë vdekjen e dy shqiptarëve. Mediet fqinje raportojnë se viktima kanë mbetur një grua 38 vjeçe...
Zbulohen detaje të reja rreth vrasjes së Keidi Pashës në Gjermani

Zbulohen detaje të reja rreth vrasjes së Keidi Pashës në Gjermani

Kanë dalë detaje të reja në lidhje me vrasjen e të riut nga Burreli Keidi Pasha që u ekzekutua para tre ditësh në Gjermani....
Itali: Arrestohet 36- vjeçari shqiptari pasi dhunonte sistematikisht gruan

Itali: Arrestohet 36- vjeçari shqiptari pasi dhunonte sistematikisht gruan

Një shqiptar është vënë në prangat e policisë italiane, nën akuzën e dhunës në familje. Mediet e huaja bëjnë me dije se i arrestuari është...
Moti i keq shkatërron ura, rrugë dhe shtëpi në Angli

Moti i keq shkatërron ura, rrugë dhe shtëpi në Angli

Urat, rrugët dhe shtëpitë janë shkatërruar në disa zona të Anglisë pas përmbytjeve ekstreme. Shumë rrugë në të gjithë Yorkshire Dales kanë mbetur të...
Habit gjetja e studimit: Ja çfarë mendojnë femrat për meshkujt duhanpirës

Habit gjetja e studimit: Ja çfarë mendojnë femrat për meshkujt duhanpirës

Sipas një anketimi, shumicës së femrave nuk iu duken joshës meshkujt duhanpirës. Nga 1,000 beqarë të anketuar, 70% prej tyre kanë thënë se neveriten nga...
Ikjet masive të rinisë: Polonia heq taksimin mbi të ardhurat të 2 milionë punonjësve të rinj

Ikjet masive të rinisë: Polonia heq taksimin mbi të ardhurat të 2 milionë punonjësve...

Rrjedhja e trurit është kthyer në një problem madhor në Poloni; 1,7 milionë të rinj e kanë braktisur vendin që ai i’u bashku BE-së...
Lëkundet përsëri Greqia: Tërmeti prek zonën e Zakynthos

Lëkundet përsëri Greqia: Tërmeti prek zonën e Zakynthos

Lëkundet përsëri Greqia. Një tërmet i shkallës 4.5 Rihter ndodhi pas 01:30 në zonën detare 60 kilometra në jug-perëndim të Zakynthos. Sipas Institutit Gjeodinamik, thellësia...

Ngjarje e rëndë: 8-vjeçari shtyhet dhe shtypet nga treni

Një djalë tetëvjeçar është vrarë teksa ai dhe nëna e tij ishin duke pritur trenin që po afrohej në stacionin kryesor të Frankfurtit, Gjermani. Një...
- Advertisement -