18 C
Tirana
E diel, Korrik 21, 2019
Milano: Shqiptari futet në lokal dhe ngacmon seksualisht klientët

Milano: Shqiptari futet në lokal dhe ngacmon seksualisht klientët

Një shqiptar gjysmë i zhveshur ka shkaktuar një gjurulldi të vërtetë në një bar në Milano. Shqiptari është futur në lokal dhe ka filluar të...

Ngjarje e rëndē: 57-vjecari humb jetën nē vendin e punës

Një punëtor 57-vjeçar me origjinë shqiptare vdiq në punë mëngjesin e djeshëm në Lerma, krahinë e Alessandrisë në Itali. Punonjësi, me origjinë nga Shqipëria dhe...
Athina lëkundet nga tërmet 5.3 ballë: Banorët braktisin shtëpitë e tyre

Athina lëkundet nga tërmet 5.3 ballë: Banorët braktisin shtëpitë e tyre

Një tërmet me meganitutë 5.3 ka goditur Athinën mesditën e sotme. Epiqendra e tërmetit ka qenë 23 km në veriperëndim të kryeqytetit grek. Aktualisht nuk...
Operacioni policor në Mesina çon në arrestimin e 3 shtetasve shqiptarë

Operacioni policor në Mesina çon në arrestimin e 3 shtetasve shqiptarë

Mediat italiane i kanë dhënë jehonë një operacioni policor në Mesina në Itali të koduar “Tuneli”, ku në pranga përfunduan shqiptarë e italianë, pjesë...

Përçahet koalicioni qeverisës në Itali: Priten zgjedhjet e parakohshme

Përçarja në votimin e Presidentes së re të Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, ka futur në krizë koalicionin qeverisë së Itali. Shkak është...
Policia e Romës arreston dy shtetas shqiptarë për tentativë vjedhjeje

Policia e Romës arreston dy shtetas shqiptarë për tentativë vjedhjeje

Mëngjesin e sotëm, rreth orës 04:00 policia e Romës vuri në pranga dy shtetas shqiptarë, në tentativë për të vjedhur një shtëpisë. Të armatosur me...
Karabinierët shkatërrojnë një grup kriminal të përbërë nga Shqiptarë dhe Tunizianë

Karabinierët shkatërrojnë një grup kriminal të përbërë nga Shqiptarë dhe Tunizianë

Karabinierët kanë shkatërruar një rrjet shpërndarësish droge të përbërë nga shqiptarë e tunizianë në zonën e Riminit. Tetë persona kanë përfunduar në pranga pas operacionit...
Parlamenti Ukrainas miraton ligjin për tredhjen e pedofilëve dhe përdhunuesve

Parlamenti Ukrainas miraton ligjin për tredhjen e pedofilëve dhe përdhunuesve

Parlamenti i Ukrainës, Rada Verkhovna, ka miratuar një ligj që lejon tredhjen e pedofilëve dhe përdhunuesve. Ligji u miratua më 11 korrik dhe do të...
Itali: Ndërhyrja e policisë shuan përleshjen midis një grupi të rinjsh shqiptarë

Fundjavë e zëzë në Itali: 12 të vdekur nga aksidentet në autostradë

Fundjavë e zëzë në Itali. Plot 12 viktima janë shënuar nga aksidentet në autostradë gjatë fundjavës që lamë pas. Bëhet akoma më tragjike duke marrë...

Athinē: Vritet shqiptari duke u qēlluar nga pas shpine

Një shqiptar është qëlluar për vdekje në orët e vona të mbrëmjes së djeshme në rrugën e Ayia Mavra, në Athinë. Mediat fqinje raportojnë se...
- Advertisement -