10 C
Tirana, Al
E mërkurë, Janar 16, 2019

Viçi me një sy adhurohet si një perëndi në Indi

Një viç i porsalindur me vetëm një sy është adhuruar si një perëndi në indinë lindore. Viçi i vogël, pamja e tê cilit është për...
Ja sa është kostoja e divorcit Bezos për Amazon

Ja sa është kostoja e divorcit Bezos për Amazon

Divorci më i shtrenjtë në histori konsiderohet ai mes Jeff dhe MacKenzie Bezos, të cilët do të duhet të ndajnë mes tyre 16% të...
Ronaldo vendos të tregojë të vërtetën rreth skandalit të përdhunimit

Ronaldo nuk gjen paqe sepse një tjetër ish e ka akuzuar atë

Pas bombës së lëshuar nga Katrin Majorka, amerikania e cila e ka denoncuar Cristiano Ronaldon në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe është në...

Moti i keq në Europë shkakton mbi dhjetra viktima

Europa vazhdon të mbetet në darën e të ftohtit, që ka shkaktuar bllokimin e qindra personave në rajonin e alpeve, anulimin e një sërë...

Shitjet e Apple në 3 mujorin e fundit bien si pasojë e ekonomisë kineze

Apple ka trazuar investitorët me lajmin se shitjet e saj janë ngadalësuar, duke fajësuar dobësinë ekonomike në Kinë. Në një njoftim të papritur, prodhuesi i...
Ngjarje e rëndë në ku ka mbetur një i vrarë dhe dy persona të plagosur

Ngjarje e rende në Danimarkë: Dy trena përplasen mbi një urë

Një ngjarje e rendë ka troditur Daninarkên. 6 persona kanë humbur jetën deri tani si pasojë e një aksidenti e një treni mbi një...
Itali: Një 23- vjeçar shqiptar qëllohet me plumb natën e Krishtlindjeve

Itali: Një 23- vjeçar shqiptar qëllohet me plumb natën e Krishtlindjeve

Një 23 vjeçar shqiptar është goditur me plumb në bark dje, gjatë mbrëmjes së Krishtlindjeve. Ai ka mbetur i plagosur rëndë. Kjo ngjarje ka ndodhur...
Fruthi alarmon autoritet shëndetësore nëpër botë nga rastet e shumta

Fruthi alarmon autoritet shëndetësore nëpër botë nga rastet e shumta

Fruthi alarmon autoritet shëndetësore nëpër botë. Në të gjithë planetin sëmundja ka vrarë 110 mijë persona në 2017-tën, 30 përqind më shumë se sa...

Itali: Shqiptari tenton të djegë me benzinë tezen e tij

Një shqiptar 36-vjeçar i hodhi benzinë tezes së tij dhe e kërcënoi t’i vinte flakën asaj dhe dyqanit të saj të zdrukthëtarisë. Ngjarja e...
Krishtëlindjet në Australi priten në plazh dhe me temperatura 47 gradë

Krishtëlindjet në Australi priten në plazh dhe me temperatura 47 gradë

Një valë të nxehti pritet të godasë pjesën më të madhe të Australisë në Javën e krishtlindjeve, duke i rritur temperaturat deri në 12...
- Advertisement -