13 C
Tirana
E diel, Nëntor 17, 2019

A është deklarata e Tahirit përgjigje e prapaskenave për ta bërë “kokë turku” për...

Ish-ministri i Brendshëm, Sajmir Tahiri në një deklaratë për mediat jashtë Kuvendit, nga ku është larguar pa mbajtur fjalën e tij, edhe pse ishte...

Shikoni se çfarë bëjnë tifozët kuksian gjatë ndeshjes Kukësi- Laçi

Sot në ''Zeqir Ymeri'' të Kukësit është zhvilluar ndeshja e kthimit e gjysëmfinaleve të Kupës Shqipërisë. Ndeshja përfundoi me rezultatin e barabartë 1-1 me...

Rama dhe Basha shkëmbejnë replika në distancë

Kryeministri Edi Rama teksa ishte në konference me kryediplomaten Federica Mogherini i kërkoi Lulzim Bashës të mos fliste keq për Shqipërinë në gjuhë të...

Surpiza e studentëve të inxhinerisë pë Lali Erin

Kryebashkiaku Erion Veliaj ditën e sotme është përballur me një surprizë jo dhe aq të këndshme. Studentët e inxhinierisë, e kanë pritur Veliajn me...

Ja dieta më e mirë e sugjeruar për diabetikët

Pacientët me diabet mellitus duhet të përmirësojnë 100% dietën e tyre për të mbajtur në kontroll sheqerin në gjak. Për këtë nevojitet të hani ushqime...

Basha: Bashkebisedim me gazetaret pas kthimit nga vizita në Berlin

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha po realizon një takim me gazetarët pas kthimit nga vizita e tij tre ditore në Berlin, ku u...

Grida Duma: Kuvendi dhe Statusi i ri duhet të jenë pikënisja e zgjerimit të...

Deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma në një intervistë në News 24, ka folur rreth zhvillimeve në Partinë Demokratike. Për Dumën, Kuvendi Kombëtar dhe...

Rama- Mogherinit: Kemi nevojë të posaçme për miq të mirë në europë

Ka përfunduar takimi mes kryeministrit Rama dhe zyrtares së lartë të BE-së, Frederica Mogherini. Pas përfundimit të takimit Rama dhe Mogherini po mbajnë një...

Mirë që qeverisja është në kolaps, por edhe për të mashtruar s`po ia dalin...

Që para 2 muajsh kur qindra familje u hoqën nga ndihma ekonomike simbolike prej 4 500 lekë në muaj dhe Rama u përball me...

Familjes së deputetit Tom Doshi i ndalohet hyrja në Shtetet e Bashkuara

Departamenti i Shtetit i ndalon hyrjen në Shtetet e Bashkuara deputetit Tom Doshi dhe familjes së tij. Pas ish kryeprokuorit Adriatik Llalla, Tom Doshi bëhet...
- Advertisement -