16 C
Tirana
E shtunë, Tetor 19, 2019

Gjykata e Tiranës le në burg dy autorët e dyshuar për vrasjen e Agim...

Gjykata e Tiranës le në burg dy autorët e dyshuar për vrasjen e Agim Bucit. Grabitja e ndodhur në Kamëz ku mbeti i vrarë Agim...

Viti 2018 për shqiptarët, vit taksimi dhe tkurrje të xhepave

Duket se 2018 do të jetë viti i taksimi dhe tkurrjes së buxheteve familjare për shqiptarët, pas rritjes së taksës pronës, pas vendosjes së...

Policia kryen kontrolle dhe ndalime drejtuesish për konsumim alkoholi mbi norma

Të premten policia rrugore arrestoi disa drejtues mjetesh në nivele të frikshme të përdorimit të pijeve alkoolike që shkonin deri në 2,30 mg/l.  Por kohët...

Fundjava ka sjellë fluks shqiptarësh që duan ta kalojnë atë në vendet fqinje

Fundjava dhe moti i ngrohtë kanë sjellë radhë të gjata në Morinë që prej të premtes, por e njëjta situatë është dhe në Murriqan,...

Rama i tërheq veshin “Sanço Panço-s” femër të rilindjes mavi

Kryeministri Edi Rama në fjalën e tij në Asamblenë Kombëtare, ka sulmuar direkt Elisa Spiropalin si koordinatore për luftën kundër korrupsion brenda PS-së. Ky...

Pse Rama nuk bën autokritikë, por vetëm akuzon opozitën

Kryeministrit Rama nuk i del inati me opozitën. Pasi të gjithë ministrat e tij folën për sukseset që kishin arritur në këto 6 muaj,...

Ky Gjiknuri s`ka as memorie të mirë, gjynah se ka harruar ç`thoshte për Gulfin...

Deputetja e PD-së, Jorida Tabaku ka përballur ministrin e Energjitikës dhe Infrastrukturës, me deklaratën e bërë prej tij në qershor 2014 lidhur me kompaninë...

Edhe Erjoni ja bëri “bam” kundra Lali Erit që po e betonizon Tiranën

Duket se betonizimi Tiranës nuk ka mbetur pa u kundërshtuar edhe nga vetë partia e Lali Erit. Ja postimi i plotë i Erion Braçes LALI,...

Skema mashtrimit të ” Gulf” është bërë si shprehja “qytetarët vidhen e ndërsa Gjiknuri...

Nënkryetarja e Komisionit të Ekonomisë, Jorida Tabaku në një deklaratë për shtyp ditën e sotme së bashku me dy përfaqësues të tjerë të Partisë...

Debati Dyrnjaja- Çani ka degjeneruar deri në fyerje personale

Gazetarët Arian Çani dhe Denis Dyrnjaja kanë shpërthyer në akuza të ashpra midis tyre në studion e “360 Gradë” në Ora News. Akuzat kanë...
- Advertisement -