12 C
Tirana
E diel, Tetor 20, 2019
Mbërrin në Gjykatën e Shkallës Parë Safet Bajri

Mbërrin në Gjykatën e Shkallës Parë Safet Bajri

Vetëm pak minuta më para ka mbërritur në Gjykatën e Shkallës së Parë në Shkodër Safet Bajri. Shumë efektivë policia kanë “blinduar” ambientet e...
Kriza e trefishtë politike, ekonomike dhe morale ka kapluar vendin

Kriza e trefishtë politike, ekonomike dhe morale ka kapluar vendin

Kriza e trefishtë politike, ekonomike dhe morale ka kapluar vendin. Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në një konferencë me emrin “Çlirimi i ekonomisë,...
KE: Politika shqiptare nuk lejon hetimin e pastrimit të parave

Ja çfarë përmban platforma politike që opozita do të propozojë sot

Kryetari i Partisë Demokratike Lulëzim Basha pritet që gjatë seancës së sotme parlamentare të propozoi platformën politike për “çlirim të ekonomisë nga monopolet”. Kryedemokrati pritet...
Së shpejti në terren një Task Forcë për barnat kontrabandë

Së shpejti në terren një Task Forcë për barnat kontrabandë

Ilaçet kontrabandë, xhiroja e të cilave shkon deri në 5 milioë euro ne vit, por edhe për ato që shiten pa recetën e mjekut...
Basha në deklaratë për mediat nga selia e Partisë Demokratike

Ja propozimet e Partisë Demokratike për ligjin e antimafias

Kreu i PD, Lulzim Basha ditën e nesërme pritet të propozoi projektin për ndryshim në ligjin Antimafia. Sipas PD ky ndryshim do të sjelli...
Arrestohet në flagrancë 48- vjeçari me 107 doza kokainë

Arrestohet në flagrancë 48- vjeçari me 107 doza kokainë

Një 48 vjeçar përfundoi në pranga në kuadër të një operacioni antidrogë të koduar “Vjeshta”. Artan Agolli, 48 vjeç, lindur në fshatin Zvarisht, Korçë...
45 vjeçarja nga fieri i jep fund jetës duke u vetëhelmuar

45 vjeçarja nga fieri i jep fund jetës duke u vetëhelmuar

Mbrëmjen e kaluar 45 vjeçarja me iniciale A.F., i ka dhënë fund jetës duke u vetëhelmuar me mbidozë ilaçesh në lagjen “1 Maj” në...
Skema e fundosjes bizneseve ku sistemi ri do kushtojë minimumi 600 euro

Skema e fundosjes bizneseve ku sistemi ri do kushtojë minimumi 600 euro

Skema e fundosjes bizneseve ku sistemi ri do kushtojë minimumi 600 euro. Arben Ahmetaj gënjen paturpësisht duke thënë se sistemi i ri i monitorimit...
Spartak Ngjela deklaron se do të ketë vrasje politike

Ngjela paralajmëron: S’keni parë asgjë akoma

Avokati Spartak Ngjela ka bërë një paralajmërim të fortë, sa i takon rasteve të korrupsionit të politikanëve shqiptarë, që mund të dalin në të...
Mediat belge: Rustemi kërkontetë kishte kontrollin e skenës së prostitucionit me dhunë

Mediat belge: Rustemi kërkontetë kishte kontrollin e skenës së prostitucionit me dhunë

“Safet Rustemi konsiderohet nga autoritetet si një nga kriminelët më të rrezikshëm në Evropë. Megjithatë, në qershor të vitit 2017, ai u largua nga...
- Advertisement -