24 C
Tirana
E premte, Shtator 20, 2019

Partia Demokratike kërkon nisjen e hetimeve nga prokuroria pë Safet Gjicin

Partia Demokratike i maksimalizoi sot akuzat ndaj biznesmenit, ish-prefektit, kandidatit për deputet i PS, Safet Gjici, njëherësh president i sportklub “Kukësi”. Ndërsa Gjici ka...

Freedom House: Liria e medias në Shqipëri në mesin e vendeve pjesërisht të lira

Freedom House vlerëson në raportin më të ri për lirinë e medies së ajo është duke u përballur me kërcënime të reja në demokracitë...

Ambasadori italian: Peshq të vegjël apo të mëdhenj të gjithë duhet të mbajnë përgjegjesi...

Sipas Alberto Cutillos, ambasadorit italian në Shqipëri, sipërmarrjet italiane hasen me vëahtirêsi këtu, kjo ndodh për shkak të nivelit të lartë të korrupsionit me...

Edhe thonë pastaj e kanë fajin bastet që është katandis futbolli

Kundër reagimit antisportiv të deputetit të Kuvendit të Shqipërisë, Erion Braçe, në përfundim të ndeshjes së mbrëmjes së të hënës mes Partizanit e Skënderbeut,...

Salianji ka publikuar sot raste konkrete abuzimesh nga qeveria duke përfituar në dëm...

  Deputeti i Partisë Demokratike doli sot në një deklaratë për mediat, duke konstatuar raste shkeljesh dhe favorizime të klientëvë të caktuar pranë kryeministrit Edi Rama...

E akuzuan për implikim në skandalin e Gulf, Bes Kallaku i sqaron të gjitha

Kompania e hidrokarbureve “Gulf” ka shpallur falimentimin, duke bërë kështu që qindra qytetarë të bien pre e mashtrimit, pasi kanë marrë tollona nafte, që...

Skandali i Gulf, zgjerohet edhe më shumë sepse policia ka mbajtur të fshehtë denoncimet...

Çështja e hetimit për mashtrim të administratorit dhe menaxherit të kompanisë “Gulf” merr përmasat e një skandali që ka të bëjë me veprimet e...

Tabaku: Konçensionet e qeverisë tanimë janë kthyer në problem edhe për FMN-n

Debutetja e PD-së Jorida Tabaku ka reaguar në lidhje me çështjen e koncesioneve. Ajo është shprehur se ky nuk është më vetëm një problem...

Sipas Meteoalb sot parashikohen temperatura të larta

Sipas Meteoalb, kthjellime dhe vranësira kalimtare dominojnë territorin gjatë pjesës së parë të ditës ndersa pasditja mbetet kryesisht me kthjellime në zonat Perëndimore por...

Ngjarje e kobshme ka ndodhur mëngjesin e sotëm nē Fier

Informacionet paraprake të policisë bëjnë me dije se ngjarja ka ndodhur mëngjesin e sotëm. “Në datën 24.04.2018, pasi ka mbaruar shërbimin, ka vrarë veten...
- Advertisement -