29 C
Tirana
E martë, Korrik 23, 2019

Nësër Rama takohet me Presidentin e KE dhe të enjten në gjermani me kancelaren...

Presidenti i Këshillit Europian, Donald Tusk mësohet se do të zhvillojë një vizitë ditën e nesërme në vendin tonë. Vizita e Tusk në Tiranë është...

Fabrika që u dogj dje në tiranë, problematike me masat mbrojtëse dhe punonjës me...

Disa vatra zjarri vijuan të jenë aktive edhe gjatë ditës së sotme në fabrikën e riciklimit të mbetjeve në zonën e Kasharit. Ndërkohë që hetimet...

Vetingu po na lë pa gjykatë kushtetuese, mjerë ne ku jemi katandisur

Edhe gjyqtarja Altina Xhoxhaj rrezikon të ngelë në provimin e vettingut për shkak të pasurive. Në seancën dëgjimore ishte radha e saj, që mban...

Alibeaj denoncon kërcënimin e përfaqësuesit të partisë Demokratike

Partia Demokratike ka denoncuar ditën e sotme kërcënimin me armë që i është bërë zyrtarit të saj. Bëhet fjalë për kryetarin e grupit të punës...

Banorët e Kasharit të irrituar me reagimin pas zjarrit që shkrumboi fabrikën

Banorët e Kasharit, kryesisht gratë, janë irrituar mjaft pas zjarrit të madh që ra në fabrikën e riciklimit të mbeturinave dhe rrezikut që u...

Pse bën kërcënime zoti KM, kur mbas hekurave nuk ka shkuar asnjë punonjës për...

Një nga problemet kryesore të qytetareve sot është shërbimi në Hipoteka. Kryeministri Edi Rama ka gjetur sërish rastin nga Fieri të kërcënojë regjistruesit e...

Opozita reagoi me shqetësim për raportin e DASH-i, po qeveria pse s`ka reaguar

Opozita në Tiranë e priti me shqetësim raportin e fundit të departamentit të shtetit, ku theksohen një seri problemesh të demokracisë, rendin dhe ligjit...

Paloka: statuti pati ndryshime, por rëndësi ka që në çdo propozim u votua dhe...

Këshilli Kombëtar i Partisë Demokratike ka miratuar statutin e ri të kësaj force politike. Pas gati më shumë se katër orë diskutimesh, nënkryetari i PD-së...

Lulzim Basha është live në një deklaratë për mediat në selinë e Partisë Demokratike.

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha është live në një deklaratë për mediat në selinë e Partisë Demokratike.   https://www.facebook.com/lulzimbasha.al/videos/1857779660939873/

Raporti i DASH: Korrupsioni i ka shtrirë tentakulat kudo në Shqipëri

Korrupsioni i përhapur në të gjitha degët e qeverisjes është veçuar si një nga problemet më të konsiderueshme të Shqipërisë sa i përket raportit...
- Advertisement -