16 C
Tirana
E shtunë, Tetor 19, 2019
Qytetarë të shumtë nisen nga çdo rreth drejt Tiranës

Qytetarë të shumtë nisen nga çdo rreth drejt Tiranës

Si në protestën e 16 shkurtit edhe këtë të enjte autobusë me mbështetës të Partisë Demokratike janë nisur nga rrethet. Po ashtu një pjesë...
PROTESTA OPOZITËS: Drejtuesit presion punonjësve për mospjesmarrje në protestë

PROTESTA OPOZITËS: Drejtuesit presion punonjësve për mospjesmarrje në protestë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar në Facebook mesazhin e një qytetari, i cili rrëfen se të enjten në qytetin e Vlorës do të ketë...
PROTESTA OPOZITËS: 1200 forca policie do të jenë në terren

PROTESTA OPOZITËS: 1200 forca policie do të jenë në terren

Opozita e Bashkuar proteston sërish sot, por tubimi do të mbahet para parlamentit. Nisur nga paralajmërimet forca të shumta policie ndodhen rreth parlamentit. 1200 forca...
PROTESTA OPOZITËS: Me mijra qytetarë nisen drejt Tiranës ndërsa policia fillon presionet

PROTESTA OPOZITËS: Me mijra qytetarë nisen drejt Tiranës ndërsa policia fillon presionet

Prej orëve të para të mëngjesit të sotëm drejt Tiranës janë nisur mijëra qytetarë për protestën e opozitës që do të mbahet përpara Parlamentit. Në...
PROTESTA: Qetësohet situata momentalisht para kryeministrisë

Opozita e bashkuar del me deklaratë për protestën e nesërme

Opozita e Bashkuar ka dalë me një deklaratë në lidhje me protestën e nesërme. Pasi dënojnë deklaratat e policisë dhe Gramoz Ruçit, opozita e...

OPOZITA: Skenari i dhunës është në tryezën e Ramës

Kam nderin dhe privilegjin t’iu bëj të ditur vendimin unanim të Këshillit Kombëtar për djegien e mandateve parlamentare me efekt të menjëhershëm”. 20 shkurtin, demokratët...
Rama trembet: Fut në lojë Ruçin dhe ndërkombëtarët

PROTESTA OPOZITËS: Rama ikën jashtë Tiranës sërish

Në një kohë kur opozita e zyrtarizoi nismën për djegien e mandateve, nesër para Parlamentit do të mbahet protesta masive e radhës dhe në...

Momenti i votimit të djegies së mandateve nga Këshilli Kombëtar i PD

Këshilli Kombëtar i Partisë Demokratike u mblodh sot pasdite, për të marrë vendimin për djegien e mandateve, si dhe vendosi hapat për protestën e...
Basha: Ne do të hapim derën që na çon drejt Evropës

Basha: Ne do të hapim derën që na çon drejt Evropës

Këshilli Kombëtar i Partisë Demokratike ka miratur me unanimitet djegien e mandatit për deputetët e kësaj partie. Vendimi u përcoll nga duartrokitje të forta...
Këshilli Kombëtar i Partisë Demokratike voton pro djegies së mandateve

Këshilli Kombëtar i Partisë Demokratike voton pro djegies së mandateve

Pas votimi të Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike pro djegies së mandateve, kryedemokrati Lulzim Basha ka deklaruar se protesta do të vijojë. Lulzim Basha këtë e...
- Advertisement -