19 C
Tirana
E enjte, Shtator 19, 2019

Dekani i Arkitektures njofton doreheqjen e pedagogut Thanas Nushi

Gjatë një mbledhje të organizuar sot mbasdite tek fakulteti i Arkitekturës, midis studenteve dhe pedagogëve për shkak të protestës është komunikuar dhe dorëheqja e...

Zgjidhen anëtaret e Këshillit të Lartë të Gjyqësorit

Zgjidhen anëtaret e Këshillit të Lartë të Gjyqësorit nga radhët e gjyqtarëve. Nga gjykatat e shkallëve të para janë zgjedhur Dritan Hallunaj, gjyqtar i Krimeve të...

Një qytetare u shpërndan ushqime studentëve në protestë

Studentët të bindur në kauzën e tyre, pavarësisht të ftohtit vazhdojnë të protestojnë edhe tani para Kryeministrisë. Ndërkohë, që një nga protestuesit rrëfen me megafon...

Banorët e Astirit: Do ta djegim për së galli kreun e ARRSH nëse na...

Ka nisur edhe sot protesta e banorëve të “Unazës së Re”. Në ditën e 39-të të protestës, banorët me pankarta në duar kërkojnë anulimin...

Edmond Tupja: Dialogu i Ramës është kurth ndaj studentëve

Profesori Edmond Tupja deklaroi në studion e Top Talk se dialogu që kërkon kryeministri Edi Rama me studentët protestues është i rrezikshëm. “Duhet të kesh...

Studentët nxjerrin emrat e “gllabëruesve” të fondit të ekselencës

Prej 8-të ditësh studentët e Shqipërisë janë duke protestuar për të drejtat e tyre. Ata janë duke protestuar për paratë që u merren dhe që...

Studentët po i këndojnë para zjarrit Lindita Nikollës

Studentët po protestojnë sot përballë dy godinave qeveritare, Ministrisë së Arsimit dhe Kryeministrisë. Në temperature të ulëta, studentët kanë ndezur një zjarr para Ministrisë ndërsa...
Klevis Balliu i bën thirrje studentëve që të mos dorëzohen

Klevis Balliu i bën thirrje studentëve që të mos dorëzohen

Deputeti i Partisë Demokratike, Klevis Balliu, i ka bërë thirrje studentëve që të mos dorëzohen në protestën e tyre për plotësimin e 8 kërkesave. Përmes...
Në Bulqizë minatorët paralajmërojnë hyrjen në grevë urie

Në Bulqizë minatorët paralajmërojnë hyrjen në grevë urie

Ndërkohë që në Tiranë studentët po protestojnë prej disa ditësh, në Bulqizë janë ngritur minatorët. Mësohet se minatorët kërkojnë plotësimin e kushteve në punë si...

Senati Akademik i Universiteti i Tiranës del kundra kryeministrit Rama

Senati Akademik i Universiteti i Tiranës, në një deklaratë për mediat ka bërë publik qëndrimin e tij në lidhje me debatin për arsimin e...
- Advertisement -