12 C
Tirana
E diel, Tetor 20, 2019
NDËRKOMBËTARËT: Qëndrimet e kundërta të Gjermanisë dhe SHBA-ve

NDËRKOMBËTARËT: Qëndrimet e kundërta të Gjermanisë dhe SHBA-ve

Prej kohësh në korridoret e politikës shqiptare qarkullon në formën e thashethemnajës hipoteza se përplasja Gjermani- ShBA që po zhvillohet e dukshme në Beograd...

Basha i jep një mesazh të qartë ndërkombëtarëve

Kreu i PD-së, Lulzim Basha e ka nisur fjalën e tij para protestuesve të mbledhur para Kuvendit, me një mesazh të fortë për ndërkombëtarët....
DORËZIMI MANDATEVE: Gjithçka mbaroi shprehet Basha

DORËZIMI MANDATEVE: Gjithçka mbaroi shprehet Basha

Ky është momenti kur kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha del nga Kryesia e Kuvendit, pasi dorëzuan dosjen me deklaratat personale të deputetëve dhe...
Basha mban fjalimin përmbyllës nën vargjet e himnit kombëtar

Basha mban fjalimin përmbyllës nën vargjet e himnit kombëtar

"Liri, Demokraci" me këtë thirrje e ka nisur Lulzim Basha fjalën e tij përmbyllëse para protestuesve në selinē e PD. Mirësevini nē shtëpinē e lirisë...
PROTESTA OPOZITËS: Protestuesit po drejtohen për tek selia e PD

PROTESTA OPOZITËS: Protestuesit po drejtohen për tek selia e PD

Dalja e kreut të PD-s Basha nga kryesia e Parlamentit, protestuesit po zhvendosen në bulevardin kryesor. Sipas informacioneve pjesmarrësit po grumbullohen në krah të kryeministrisë...

Basha- Policisë: Mos e lejoni Ramën të arratiset jashtë

Duke e cilësuar Edi Ramën si të pandehur të popullit, Lulzim Basha i bëri thirrje Policisë së Shtetit të mos lejojë kryeministrin të dalë...
Mogherini dhe Hahn: Jemi pro protestës së opozitës dhe kundra dhunës

Mogherini dhe Hahn: Jemi pro protestës së opozitës dhe kundra dhunës

MOGHERINI DHE HAHN: JEMI PRO PROTESTES SE OPOZITES DHE KUNDER DHUNES! Perfaqesuesja e Politikes se Jashtme te BE-se Frederica Mogherini si dhe Komisioneri Johhanes Hahn...
PROTESTA OPOZITËS: Ndërhyn ambulanca për të transportuar një protestues

PROTESTA OPOZITËS: Ndërhyn ambulanca për të transportuar një protestues

Po mbahet protesta e dytë e madhe e opozitës së bashkuar para selisë së kuvendit. Qytetarë dhe ish deputetë po vazhdojnë të mbajnë fjalime. Aktualisht...
Rama trembet: Fut në lojë Ruçin dhe ndërkombëtarët

PROTESTA OPOZITËS: Rama takohet me Ruçin dhe Ballën në kryesinë e kuvendit

RAMA TAKON RUÇIN NË KRYESINË E KUVENDIT Edi Rama po zhvillon një takim me kreun e Kuvendit Gramoz Ruçin dhe Taulant Ballën. Sipas raportimeve takimi po...
LIVE PROTESTA OPOZITËS: Situatë paqësore dhe pjesmarrje masive

LIVE PROTESTA OPOZITËS: Situatë paqësore dhe pjesmarrje masive

LIVE PROTESTA OPOZITËS Deri tani situata në protestë është paqësore dhe pa asnjë problematikë. Thirrjet e protestuesve ka qënë kundra Edi Ramës. Të rinjtë e FRPD...
- Advertisement -