16 C
Tirana
E shtunë, Tetor 19, 2019

Analisti Demalia: Ambasadorët në Shqipëri janë të korruptuar

Për analistin Ilir Demalia, Edi Rama ka rënë dhe duhet të largohet. Në një lidhje me skype për Ora News, Demalia tha se ambasadorët...

Reagimi ndaj Ramës: Leri përpëlitjet dhe viktimizim o delenxhi

Pas konferences për shtyp të kryeministrit Edi Rama kanë mbërritur edhe reagimet e para. Ish-ministri i Brendshëm, Flamur Noka, i kujton Ramës “Dosjen 339”, duke...

Kur Ramës i merret fryma tregon se nuk po kalon moment të mirë

Kryeministri Edi Rama ka dalë sot pasdite në një komunikim në Facebook për të folur për krizën politike në vend pas vendimit drastik të...

LIVE: Kryeministri Rama flet për krizën politike

Kryeministri Edi Rama në një konferencë për mediat reagoi mbi situatën politike në ven. “Konflikt nga interesat partiake duke nxitur urrejtjen dhunën, ndaj duhet të...
PROÇKA E BALLËS: Dorëzimi apo dorëheqja prej tyre është injorimi i vullnetit të popullit

PROÇKA E BALLËS: Dorëzimi apo dorëheqja prej tyre është injorimi i vullnetit të popullit

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka komentuar në një takim me një grup deputetësh të parlamentit çek, edhe djegien e...
“Ferrero” ka vendosur të pezullojë përkohësisht prodhimin e Nutella-s

“Ferrero” ka vendosur të pezullojë përkohësisht prodhimin e Nutella-s

“Ferrero” ka vendosur të pezullojë përkohësisht prodhimin e Nutella-s në fabrikën e saj më të madhe në botë, pranë qytetit të Rouen në Francë. Ky...
KRYEMADHI E VENDOSUR: Kush nuk le mandatin në koshin e plehrave e ka vendin

KRYEMADHI E VENDOSUR: Kush nuk le mandatin në koshin e plehrave e ka vendin

Pas përfundimit të protestës së opozitës, e cila zgjati për tre orë, kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi tha në një prononcim të shkurtër për...
Manjani: Rama po mundohet të kyçë gojën e kritikës

Manjani thumbon ndërkombëtarët: Pse nuk reagoni për protestën

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani denoncon dhunën e policisë dhe strukturave të tjera shtetërore në protestën e sotme. Në një status në “Facebook”, Manjani shkruan...
NDËRKOMBËTARËT: Qëndrimet e kundërta të Gjermanisë dhe SHBA-ve

NDËRKOMBËTARËT: Qëndrimet e kundërta të Gjermanisë dhe SHBA-ve

Prej kohësh në korridoret e politikës shqiptare qarkullon në formën e thashethemnajës hipoteza se përplasja Gjermani- ShBA që po zhvillohet e dukshme në Beograd...

Basha i jep një mesazh të qartë ndërkombëtarëve

Kreu i PD-së, Lulzim Basha e ka nisur fjalën e tij para protestuesve të mbledhur para Kuvendit, me një mesazh të fortë për ndërkombëtarët....
- Advertisement -