21 C
Tirana
E diel, Gusht 25, 2019

Emergjencat Civile i bëjnë apel qytetarëve për pastrimin e çative

Ministria e Mbrojtjes, përmes Drejtorisë së Përgjithshme të Emergjencave Civile, duke marrë shkas nga ngjarja e rëndë e ndodhur mbrëmjen e sotme në qytetin...

Studentët ngujohen në fakultete ndërsa OSHEE ndërpret energjinë

Studentët vijojnë protestat e tyre kundër kryeministrit Edi Rama dhe Ministrisë së Arsimit, ndërsa kërkojnë plotësimin e tetë kërkesave themelore të tyre. Mbrëmjen e sotme...

Fundjava pritet me temperatura nën zero dhe rreshje bore

Mbarë vendi po kalon një mot të acartë dhe me rreshje të shumta dëbore. Parashkimet nuk janë optimiste për ndryshime temperaturash. Fundjava parashikohet me temperatura...
Rama po ngre grup pune për të filluar plotësimet e kërkesave të studentëve

Rama: Në pranverë do të hapim kufirin me Kosovën

eministri Edi Rama gjatë një takimi me ambasadorët e akredituar në Shqipëri  ka njoftuar se në fillim të pranverës do të hapet kufiri. Rama ju...

Aksident në Rrugën e Kombit me pasojë plagosjen e dy personave

Një aksident ka ndodhur sot në mesditë në Rrugën e Kombit. Për shkak të dëborës dhe akullit, një automjet ka humbur kontrollin dhe është përplasur...

Sociologu: Nuk ja ka fajin Meta që ska certifikatë sigurie

Sociologu dhe aktivisti i shoqërisë civile, Ergys Mërtiri, ka komentuar vendimin e Presidentit Ilir Meta për të mos dekretuar Gent Cakajn në postin e...

Punonjësit e burgjeve nuk kanë marrë akoma pagat dhe prej muajsh nuk marrin shtesat

Kjo qeveri po e çon ekonominë në kolaps total. Xhirimi i ekonomisë është ulur në minimumin e viteve të fundit. Aq në problem janë financat...
medialine.al

Kujdesni: Udhëtimet e nësërme drejt Italisë do të kënë vonesa

Të gjithë ata shtetas që do të udhëtojnë drejt Italisë, nesër më 11 Janar, duhet të rishikojnë axhendën. Fluturimet ditën e nesërme pritët të...
Ja video e protestës së studentëve brenda fakultetit të Gjeologji-Minierave

Ja video e protestës së studentëve brenda fakultetit të Gjeologji-Minierave

Një nga aktivistet e lëvizjes “Për Universitetin”, Mirela Ruko përmes një statusi në Facebook ka shpërndarë një video të studentëve që protestojnë brenda Fakultetit...
Tensione midis studentëve dhe rojeve private tek fakulteti Juridik

Tensione midis studentëve dhe rojeve private tek fakulteti Juridik

Tension në fakultetin e Juridikut. Rojet e fakultetit nuk lejojnë studentë të tjerë të futen brenda. Kjo shkaktoi debat mes studentëve dhe rojeve të...
- Advertisement -