18 C
Tirana
E hënë, Maj 27, 2019

Deklarat e Vlahutin kërkon të ulë me këmbë në tokë qeverinë, sa i përket...

Romana Vlahutin la mënjanë diplomacinë dhe ia tha troç politikës shqiptare se çfarë e pret nëse Këshilli Europian pranon rekomandimin për hapjen e negociatave...

19- vjeçarja inskenon grabitjen e 500 mijë lekëve dhe ja jep të dashurit 21-...

Një vajzë 19-vjeçare ka vjedhur paratë në shtëpi me qëllim për t’ja dhënë të dashurit të saj. Dhe për të mbuluar gjestin, ajo ka...

Pse po tenton bllokimin Edi Rama të komisionit hetimoor “Tahiri”

Për 6 javësh në komisionin hetimor “Tahiri”, nuk është bërë asnjë veprim I rëndësishëm hetimor, thonë deputetët e PD-së, sepse asnjëri prej tyre nuk...

Raporti: Sulmet e Edi Ramës arrijnë deri në përcaktimin e gazetarëve si “armiq publik”

Organizata “Gazetarët pa kufij", me seli në Paris vlerëson në raportin e saj për lirinë e medies se po rritet armiqësia ndaj gazetarëve dhe...

Hec-et në Osum: Çështja shkon në Gjykatën Administrative

Ndërtimi i tre HEC-eve mbi kanionet e Osumit nuk është një çështje e mbyllur, edhe pse kryeministri Edi Rama ka premtuar se në këtë...

Partia Demokratike kërkon nisjen e hetimeve nga prokuroria pë Safet Gjicin

Partia Demokratike i maksimalizoi sot akuzat ndaj biznesmenit, ish-prefektit, kandidatit për deputet i PS, Safet Gjici, njëherësh president i sportklub “Kukësi”. Ndërsa Gjici ka...

Freedom House: Liria e medias në Shqipëri në mesin e vendeve pjesërisht të lira

Freedom House vlerëson në raportin më të ri për lirinë e medies së ajo është duke u përballur me kërcënime të reja në demokracitë...

Ambasadori italian: Peshq të vegjël apo të mëdhenj të gjithë duhet të mbajnë përgjegjesi...

Sipas Alberto Cutillos, ambasadorit italian në Shqipëri, sipërmarrjet italiane hasen me vëahtirêsi këtu, kjo ndodh për shkak të nivelit të lartë të korrupsionit me...

Edhe thonë pastaj e kanë fajin bastet që është katandis futbolli

Kundër reagimit antisportiv të deputetit të Kuvendit të Shqipërisë, Erion Braçe, në përfundim të ndeshjes së mbrëmjes së të hënës mes Partizanit e Skënderbeut,...

Salianji ka publikuar sot raste konkrete abuzimesh nga qeveria duke përfituar në dëm...

  Deputeti i Partisë Demokratike doli sot në një deklaratë për mediat, duke konstatuar raste shkeljesh dhe favorizime të klientëvë të caktuar pranë kryeministrit Edi Rama...
- Advertisement -