18 C
Tirana
E diel, Korrik 21, 2019

Vasili: Nesër nuk do ikim ne por Edi Rama

Gjatë takimit me strukturat e LSI-së në Njesinë nr.11 në Tiranë, Kreu i Grupit Parlamentar i kësaj force politike, Petrit Vasili, ka ironizuar me...

Basha në Astir: Rama po numēron minutat e fundit

Ka nisur protesta e banorëve të Astirit të cilëve u është bashkuar edhe një grup studentësh të cilt bashkë me kreun e opozitës Lulzim...

Zëri Amerikës: Pa punë dhe pa shprese shqiptarët po largohen

Qendra Shqiptare për Qeverisje të Mirë publikoi sot sondazhin e vitit 2018, sipas të cilit papunësia është shqetësimi kryesor i qytetarëve, krahas korrupsionit dhe...
Edhe pse po mbyllen pikat e basteve një pjesë deklarojnë se do rihapen

Bastet online: Një tjetër shtetas procedohet në Elbasan

Policia e Elbasanit ka proceduar një tjetër shtetas sa i përket lojërave të fatit. Sipas  deklaratës së policisë njoftohet se është sekuestruar edhe një...

Ministrja Balluku: Për 10 ditë Air Albania do të liçensohet

Pas zërave të kohëve të fundit se kompania “Air Albania” mbeti vetëm një flluske propagandistike e qeverisë, ministrja e Infrastrukturës dhe Energjetikës Belinda Balluku...

Frika e pjesmarrjes çon Ramën nē mobilizimin e FRESH nē rrethe

Është angazhuar i gjithë shteti, për ti bërë Edi Ramës një miting në Vlorë, ditën kur shqiptarët do të zbresin në Tiranë. Qindra mesazhe kanë...

Basha: Kjo qeveri hajdute do të bjerë

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka shpërndarë në Facebook një mesazh një ditë përpara protestës së opozitës në Tiranë. “Shqiptarët do të vijnë të...
Ja gafa që bëri Senida Mesi gjatë takimit që u zhvillua sot

Senida Mesit “ia ka qejfi” të jetë kandidate për bashkinë Shkodër

Ish-zv kryeministrja Senida Mesi i është përgjigjur interesimit të gazetarëve, nëse ajo do të jetë kandidate e PS-së për Bashkinë e Shkodrës. Mesi në përgjigjen...
Pse Policia e Shtetit ka nisur këtë fushatë ndaj protestës së 16 shkurtit

Pse Policia e Shtetit ka nisur këtë fushatë ndaj protestës së 16 shkurtit

24 ore para protestës së paralajmëruar nga opozita e vendit Policia njofton se ka informacione se persona me rekorde kriminale ose të dënuar më...
Çështja e Dritan Dajtit: Shoqërohet në polici gjyqtari Damini

Çështja e Dritan Dajtit: Shoqërohet në polici gjyqtari Damini

Pas kontrolleve blic që janë ushtruar në shtëpitë e gjyqtarëve të çështjes Dajti, mësohet se në shtëpinë e njërit prej tyre Skënder Damini janë...
- Advertisement -