16 C
Tirana, Al
E martë, Nëntor 13, 2018
Cërrik: Aksident i rendë rrugor me pasojë vdekjen e një personi

Cërrik: Aksident i rendë rrugor me pasojë vdekjen e një personi

Një aksident me pasojë një të vdekur ka ndodhur mbrëmjen e sotme në fshatin Klos të Cërrikut. Policia bën të ditur se shtetasi V. Sh.,...
Analisti Frrok Çupi: Marrëdhënia Rama- Meta thjeshtë hipokrite

Analisti Frrok Çupi: Marrëdhënia Rama- Meta thjeshtë hipokrite

Analisti Frrok Çupi, i ftuar në emisionin “Top Talk” me gazetarin Denis Dyrnjaja, e cilësoi marrëdhënien Rama-Meta si një marrëdhënie “hipokrite”. “Marrëdhëniet Rama-Meta janë të...
Muhabetit të gishtave dhe timonit ka fillu me i dalë boja

Një pyetje për Ramën: Pse po të kërcënojnë nga burg?

Një pyetje për Ramën: Pse po të kërcënojnë nga burg? Sekretari i Përgjithshëm dhe deputetit të LSI-së, Endrit Braimllari në një konferencë për shtyp deklaroi...
Kur kilometrat e rrugës të kushtojnë sa qimet e kokës

Kur kilometrat e rrugës të kushtojnë sa qimet e kokës

Kompania “Gjikuria” u shpall fituese e koncesionit 13-vjeçar për ndërtimin dhe mirëmbajtjen e rrugës Orikum-Dukat. Një rrugë prej 16 kilometrash që do t’i kushtojë 50.5...
Kryediplomatja e Ambasadës Amerikane në Tiranë i rikujton Ramës Balilin

Kryediplomatja e Ambasadës Amerikane në Tiranë i rikujton Ramës Balilin

Kryediplomatja e Ambasadës Amerikane në Tiranë i rikujton Ramës Balilin Kryediplomatja e ambasadës amerikane në Tiranë, në pritje të ambasadorit të ri, E ngarkuara me...

Rasti i Lleshit dhe paçavurja politike që po na “shesin”

Kryeministri Edi Rama publikoi në profilin e tij në Twitter kërkesën e zv/ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshi për Presidentin e Republikës, Ilir Meta. “Ja edhe...

Banoret vendosin afat për zgjidhjen e problemit të tyre

Pas më shumë se dy orësh protestën para Bashkisë së Tiranës, banorët e “Astirit” janë larguar nga rruga për të vijuar nesër tubimin. Ata kanë...
Kryeministria nuk thotë asgjë pas takimit Meta- Rama

Meta vazhdon me bindjen se Sander Lleshi nuk mund të jetë ministër

Emërimi i Sandër Lleshajt në postin e ministrit të Brendshëm paraqet një problematikë themelore kushtetuese. Kjo sepse ushtarakët e shërbimit aktiv nuk mund të...
Banorët e zonës së ‘Astirit’ do të jenë sërish në protestë edhe sot

Banorët e Astirit protestojnë para Bashkisë ku përplasen me policinë

Banorët e Astirit kanë nisur protestën përpara ambienteve të Bashkisë së Tiranës, kundër prishjes së shtëpive të tyre, në kuadër të projektit për ndërtimin...

Elbasan: Shpërthen bombola e gazit dëmtohet lehtë 77 vjeçari

Një i moshuar ka mbetur i lënduar në përpjekje për të shuar zjarrin që kishte përfshirë banesën e tij. Ngjarja ka ndodhur në fshatin...

NA NDIQNI

0FansaPëlqeje
0NdjekësitNdjek
- Advertisement -