9 C
Tirana
E mërkurë, Mars 20, 2019
Të enjten konfirmohet tjetër protestë para parlamentit nga PD

Të enjten konfirmohet tjetër protestë para parlamentit nga PD

Partia Demokratike do të organizojë ditën e enjte një protestë para parlamentit. Protesta do të nisë në orën 09:30 të mëngjesit. ‘Të nderuar! Pas diskutimeve në...
Mbledhja e KLP i hap dritën jeshile për zgjidhjen e Prokurorit të ri

Mbledhja e KLP i hap dritën jeshile për zgjidhjen e Prokurorit të ri

Ka filluar mbledhja e Këshillit të Lartë të Prokurorisë, ku është hapur gara për të zgjedhur prokurorin e përgjithshëm. “Do bëhet miratimi i rregullores ‘Mbi...

VRASJA E JURGEN KURTIT: Vrasësja e vërtetë është “DREJTËSIA E KORRUPTUAR”

Gazetari Denis Dyrnjaja ka reaguar përmes një statusi në facebook për vrasjen e mbrëmshme të 26-vjecarit Jurgen Kurti. Sipas tij vrasësja e vërtetë është “DREJTËSIA...
ELBASAN: Të shtëna me armë brenda një lokali në zonën e universitetit

ELBASAN: Të shtëna me armë brenda një lokali në zonën e universitetit

Policia e Elbasanit ka ndërhyrë në kohë gjatë natës së kaluar në një konflikt ku janë përdorur dhe armët e zjarrit. Sherri ka ndodhur...
IDRIZI- DEPUTETIT TË PS: Të kam pushuar nga puna si hajdut në doganën e Kapshticës

IDRIZI- DEPUTETIT TË PS: Të kam pushuar nga puna si hajdut në doganën e...

Një debat me tone të ashpra është zhvilluar mbrëmjen e djeshme në emisionin e gazetares Eni Vasili midis Kryetarit të PDIU-së, Shpëtim Idrizi dhe...
Të vjen keq kur sheh hartën dhe shifrat e azilantëve shqiptarë

Të vjen keq kur sheh hartën dhe shifrat e azilantëve shqiptarë

Elida Musa aplikoi për herë të parë në dhjetor të vitit 2018 për azil në Francë. Elida ka një diplomë për infermieri. Megjithatë angazhimet...

Policia zbulon detaje të vrasjes së Jurgen Kurtit

26-vjeçari Jurgen Kurti u ekzekutua rreth orës 22.20 të së hënës në kryeqytet në rrugën “Zef Jubani” pranë banesës së tij. Kurti, sapo kishte...

Komentuesit “fëlliqin” Ballën duke e krahasuar me tualetin

Ngjarja e vendosjes së tritolit ka marrë një tjetër jehonë pasi Rama ka nxjerrë shpurên e tij politikë dhe denigruese, si Balla &Co. Por, sado...
MEGA VJEDHJE E LALI ERIT: 20 milionë tender për riparim stolash

MEGA VJEDHJE E LALI ERIT: 20 milionë tender për riparim stolash

Riparimi i koshave dhe i stolave në bashkinë e Tiranës për 3 muajt në vijim do të kushtojë 19,8 milionë lekë. Përmes një tenderi...
Përfaqësuesi i Merkelit në krah të liderëve opozitarë

Këshilltari i Merkel flet për situatën politike dhe mundësinë e zgjedhjeve të parakohshme

Martin Henze kryekëshilltari i CDU për ekonominë, rrëfen në një intervistë të detajuar për Shijak Televizion. Protesta, çfarë pa ndryshe në këtë reagim qytetar,...
- Advertisement -