10 C
Tirana, Al
E mërkurë, Janar 16, 2019

Mbaroi turi llogaridhënës, kush rrezikon të largohet nga kabineti i “Rama 2”

Qeveria dhe kryeministri Edi Rama mbyllin sot zyrtarisht turin e llogaridhënies. Qysh prej fillimit të muajit maj, shefi i ekzekutivit nisi takime në të...
Grabitet shtëpia e këngëtares së njohur shqiptare

Rikthehen maskat: Një tjetër grabitje ka ndodhur në fshatin Larushk, Durrës

Një banesë është grabitur në fshatin Larushk të Durrësit në pronësi të shtetasit Nue Lata, i cili ka rënë pre e një grabitje...

Pas miratimit të ligjit në Kuvend, Jul Deda ironizon me vendimin

Me ironi dhe sarkazëm, Julian Deda ka reaguar mbrëmjen e sotme për shembjen e Teatrit Kombëtar, pas miratimit të ligjit të jashtëzakonshëm në Kuvend...

Aktorët që nuk janë përlyer me pazare nëshkruajnē peticionin

Aktorët që nuk u bënë pjesë e pazarit të Ramës dhe Veliajt për Teatrin Kombëtar, u mblodhën sërish në protestë mbrëmjen e sotme. Por...
medialine.al

Çmimi naftës në shqipëri: 110 lekë vetëm taksa nga qeveria Rilindase

Shqipëria renditet në tre vendet e fundit të Europës për nga zhvillimi ekonomik, por ka një tregues ku ajo konkurron me ekonomitë më të...

Ja si parashikohen kushtet atmosferike në Korrik

Është fund qershori, por shirat e pranverës janë rikthyer, rrobat me mëngë të gjata, gjithashtu. Shfrytëzoni javën që vjen për të shkuar në plazh, se...
Skandali se si Balla dhe deputeti i PS kërcëjnë oficerin e policisë dhe pengojnë arrestimin e të pandehurit

Ja kur do përballen Basha dhe Balla tek Gjykata e Krimeve të Rënda

Caktohet data kur do te behet perballja e kreut te PD-se Lulzim Basha dhe kreut te Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla, ne...
medialine.al

Rrumpalla arsimit e qeverisjes së Rilindjes, 4000 infermierë nuk u njihet diploma

Rreth 4 mijë infermierë të cilët kanë përfunduar studimet në vitin akademik 2002-2006 nuk u njihet diploma, e për këtë çështje Ministria e Arsimit...

Raporti i plotë i DASH: Tërheqje veshi për qeverinë shqiptare

Ambasada amerikane publikoi mëngjesin e sotëm gjetjet e Raportit për Trafikun e Qenieve Njerëzore për 2018, hartuar nga Departamenti Amerikan i Shtetit. Në raport...

Luan Rama: Jap dorëheqjen time nëse negociatat hapen qershorin e ardhshëm

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama, e konsideroi një mashtrim të qeverisë quajtjen ditë fitoreje shtyrjen me një vit marrjen e vendimit...
- Advertisement -