9 C
Tirana
E shtunë, Mars 23, 2019
Studentët janë të vendosur për të mos dialoguar me Kryeministrin Rama

Dhoma e Fasonëve dalin me deklaratë mbështetëse ndaj protestës studentëve

Studentët vijojnë të protestojnë prej 6 ditësh para Ministrisë së Arsimit në Tiranë, ku kërkojnë ulje tarifash studimore, kushte më të mira në konvikte...

Agravohet situata në protestën që po zhvillohet në Shkodër

Protestuesit e Shkodrës pas bllokimit të qarkullimit, kanë shkuara para Prefekturës ku po protestojnë kundër qeverisë dhe situatëtën në të cilët ndodhet vendi. Me parrullat...

Taulant Muka nuk dorëzohet dhe paralajmëron të tjera të vërteta

Kryeministri Edi Rama e cilësoi ish-zëvendësministrin e Arsimit, Taulant Mukën si një “larvë politike” paraditen e sotme, gjatë një komunikimi në Facebook me studentët...
Ngjarje e rëndë në ku ka mbetur një i vrarë dhe dy persona të plagosur

Rama frikësohet nga protesta në Kavajë dhe nis FNSH-në

Nuk po protestohet vetëm në Tiranë nga studentët, por edhe në qytete të tjera të vendit. Sot në mbrëmje banorë të Kavajës kanë bllokuar...

Bllokohet rruga Kavajë- Rrogozhinë nga protesta për çmimin e naftës

Edhe në Kavajë kanë nisur protestat e qytetarëve, këtë herë për çmimin e lartë të karburantit. Të gjithë protestuesit në Kavajë mbajnë veshur jelekët e...

Vala e protestave në vend përfshin edhe Himarën

Banorët e Himarës kanë bllokuar punimet e fazës së dytë të rikualifikimit urban të Spilesë. Ata janë shprehur se  projekti është abuziv dhe do...
Studentët janë të vendosur për të mos dialoguar me Kryeministrin Rama

Studentët janë të vendosur për të mos dialoguar me Kryeministrin Rama

Me thirrjet “Nuk ka negociata” dhe “Nuk ka dialog”, studentët për të 6-tën ditë me radhë janë grumbulluar masivisht para Ministrisë së Arsimit. Duket se...
Përgjigja harbute e Ramës: Kryeministri nuk është dyqan apo magazinë

Rama humb toruan dhe sulmon ish zv.ministrin Taulant Muka

Ishte e papritur kur me firmën e kryeministrit Edi Rama, Taulant Muka, njeriu që denoncoi zëvendësministrin e Arsimit për plagjiaturë, do t’i zinte vendin. Posti...

Ambasadori i BE në Tiranë bën apel për dialog

Ambasadori i Bashkimit Europian në Tiranë, Luigi Soreca,  ka reaguar për protestën e studentëve, duke thënë se po e ndjekin me interes këtë ngjarje. “Po...
FRESH dhe policia në Gjirokastër ndërhyjnë për të përçarë protestën

FRESH dhe policia në Gjirokastër ndërhyjnë për të përçarë protestën

Studentët në Gjirokastër janë në ditën e tyre të dytë të protestës për plotësimin e kërkesave të tyre. Por megjithatë ata kanë hasur vështirësi...
- Advertisement -