9 C
Tirana
E shtunë, Mars 23, 2019

Ambasada Amerikane inkurajon pjesmarrjen për anëtarë të SPAK

Ambasada Amerikane në Tiranë bën thirrje për tu bërë pjesë e SPAK. 🇦🇱️ | Shqipëria po krijon një sistem të ri drejtësie, bazuar tek pavarësia,...
medialine.al

Presidentja Kroate me nota të larta vlerësuese për Shqipërinë

Presidenti Ilir Meta priti me një ceremoni zyrtare, homologen e tij kroate, Kolinda Grabar-Kitaroviç, e cila ndodhet për një vizitë dy ditore në vendin...
Nëse rilindja ka një pikë burrnie atë e zotëron Pandeli Majko

Nëse rilindja ka një pikë burrnie atë e zotëron Pandeli Majko

Me 74 vota pro mazhoranca parlamentare ka vendosur sot të rrëzojë dekretin e Presidentit, dhe ti hapë rrugë shembjes së Teatrit Kombëtar. Kur u votua...
Plas ironia ndaj Lali Erit pas "shiut me gjyma" që ra në Tiranë

Plas ironia ndaj Lali Erit pas “shiut me gjyma” që ra në Tiranë

Kjo e enjte ishte dita e verës dhe pavarësisht rrënjëve pagane të saj, shqiptarët e celebrojnë prej vitesh këtë ditë. Në Tiranë nuk u zhvillua...
Partia Demokratike dhe grupet e interesit në bashkëbisedim për Buxhetin 2019

Partia Demokratike dhe grupet e interesit në bashkëbisedim për Buxhetin 2019

Partia Demokratike po realizon tani takimin me grupet e interesit për të kundërshtuar buxhetin e vitit 2019. Por, jo vetëm, ky është .ashkëbisedim për Buxhetin...

Pse nuk foli media mbi takimin në Francë të Ramës me Sorosin?

Avokati i njohur Altin Goxhaj ka zbuluar takimin e fshehtë te Rames ne France me Sorosin, Alex Sorosit dhe Vuçiçi. Goxhaj shkruan ne facebook se...

Studentët në Kamëz i bëjnë thirrje pedagogëve tu bashkohen në protestë

Edhe studentët e Kamzës kanë nisur protesten e tyre. Studentet tek Universiteti Bujqesor i bejne thirrje pedagogëve të tyre 1ë t’u bashkohet atyre ne proteste. Më...
Tirana nën "pushtetin" e studentëve që po zhvendosen drejt ministrisë

Tirana nën “pushtetin” e studentëve që po zhvendosen drejt ministrisë

Studentët janë duke marshuar drejt Ministrisë së Arsimit. Janë studentët e Inixhinierisë së Ndërtimit dhe ata të Arkitekturës që në këto momente po marshojne drejt...
NDËRKOMBËTARËT: Qëndrimet e kundërta të Gjermanisë dhe SHBA-ve

NDËRKOMBËTARËT: Qëndrimet e kundërta të Gjermanisë dhe SHBA-ve

Prej kohësh në korridoret e politikës shqiptare qarkullon në formën e thashethemnajës hipoteza se përplasja Gjermani- ShBA që po zhvillohet e dukshme në Beograd...

Tiranë: Motori përplas këmbësorin në zonën e Astirit

Një këmbësor është përplasur nga një motor në zonën e Astirit në Tiranë. Shtetasi është përpjekur të kalojë rrugën në një aks ku nuk ka...
- Advertisement -