18 C
Tirana
E diel, Korrik 21, 2019
Protesta opozitës: Të pranishëm pranishëm 300 studentë të Partive Popullore Europiane

Protesta opozita: Opozita kërkon leje deri në mesnatë

Opozita e bashkuar do të protestojë sërish sot para Kryeministrisë me kërkesën për largimin e kryeministrit Edi Rama, dhe krijimin e qeverisë tranzitore që...
Fabrikimi i dëshmitarit të sajuar është radiografia e narkoshtetit nga dosja e "Babales"

Fabrikimi i dëshmitarit të sajuar është radiografia e narkoshtetit nga dosja e “Babales”

Fabrikimi i dëshmitarit të sajuar është radiografia e narkoshtetit që mbulon të vërtetën e vëllait trafikant droge të Ministrit të Brendshëm për të goditur...
Bashkitë "ngrejnë zërin" dhe kërkojnë më shumë para

Bashkitë i bëjnë fondet “rrush e kumbulla” për paga dhe jo për investime

Reforma administrative që parlamenti miratoi në vitin 2014 nuk u ka kursyer qytetarëve para nga shpenzimet që bashkitë bëjnë, për paga. Të dhënat zyrtare...
PD: Basha është kërcënuar për qëllime politike

PD: Basha është kërcënuar për qëllime politike

Partia Demokratike akuzon ministrin e Brendshëm, Sandër Lleshaj për shantazh për qëllime politike. Në një shkresë drejtuar Lleshajt, që mban firmën e sekretarit të përgjithshëm...
Presidenti Meta priti ditën sotme banorët e “Unazës së Re”

Presidenti Meta priti ditën sotme banorët e “Unazës së Re”

Presidenti i vendit, Ilir Meta ka pritur ditën e sotme një përfaqësi të banorëve të “Unazës së Re”. Gjatë takimit me qytetarët, Presidenti Meta u...
Taulant Balla kërcënohet me publikim dokumentash që e lidhin me krimin

Kuvendi ka nisur sot zyrtarisht procedurat për shkarkimin e Presidentit

Kuvendi i Shqipërisë ka nisur sot zyrtarisht procedurat për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta. Kërkesa për shkarkim e firmosur nga 55 deputetë të Kuvendit është...
PROTESTA OPOZITËS: Me mijra qytetarë nisen drejt Tiranës ndërsa policia fillon presionet

PROTESTA OPOZITËS: Me mijra qytetarë nisen drejt Tiranës ndërsa policia fillon presionet

Prej orëve të para të mëngjesit të sotëm drejt Tiranës janë nisur mijëra qytetarë për protestën e opozitës që do të mbahet përpara Parlamentit. Në...
Po zhvillohet seanca ndaj të arrestuarve të protestës së 13 qershorit në Librazhd

Po zhvillohet seanca ndaj të arrestuarve të protestës së 13 qershorit në Librazhd

Ka nisur seanca gjyqësore ndaj drejtuesve lokal të PD në Elbasan, mes tyre edhe ish-deputetit Aurel Bylykbashi. Me 13 qershor policia  bazuar në pamjet filmike,...
Analisti Frrok Çupi: Marrëdhënia Rama- Meta thjeshtë hipokrite

Analisti Frrok Çupi: Marrëdhënia Rama- Meta thjeshtë hipokrite

Analisti Frrok Çupi, i ftuar në emisionin “Top Talk” me gazetarin Denis Dyrnjaja, e cilësoi marrëdhënien Rama-Meta si një marrëdhënie “hipokrite”. “Marrëdhëniet Rama-Meta janë të...

Klodian Tomorri: Rama do të listohet mes Kastros dhe shumë lidërve që kanë mbajtur...

Gazetari Klodian Tomorri ka renditur ditën e sotme 8 burra, të bërë pjesë të historisë për shkak të mënyrës së tyre të të qeverisurit,...
- Advertisement -