18 C
Tirana
E diel, Korrik 21, 2019
SHIFRA TË FRIKSHME: 12% e fëmijëve shqiptarë abuzohen seksualisht

SHIFRA TË FRIKSHME: 12% e fëmijëve shqiptarë abuzohen seksualisht

Ngjarja e Durrësit ku një 8 vjeçare u tentua të abuzohej seksualisht nga disa të rinj brenda ambienteve të shkollës ka kthyer në vëmendje...

Voltana Ademi e vendosur: Nuk e liroj kurrsesi zyrën

E ftuar në emisionin “Kjo Javë”, në News 24, Voltana Ademi shprehu me bindje se do të vijojë të jetë kryetare e Bashkisë së...
Basha nga Kurbini: Falë jush kemi krijuar shumicën absolute “Rama ik”

Basha nga Kurbini: Falë jush kemi krijuar shumicën absolute “Rama ik”

Lideri i opozitës, Lulzim Basha u shprehu demokratëve të Kurbinit mirënjohjen që bashkë me qytetarët e tjerë, u bënë pjesë e refuzimit më 30...
Bëhuni gati për një fundjavë me temperatura përvëluese

Nga nesër rikthehet vala e të nxehtit me temperatura të larta

Duke nisur nga dita e nesërme, një valë tjetër i nxehti pritet të përfshijë Europën, duke u përqendruar kryesisht në pjesën qendrore deri në...
HEC-et në Kaçinar: Banorët e Kaçinarit në Mirditë largojnë makineritë

HEC-et në Kaçinar: Banorët e Kaçinarit në Mirditë largojnë makineritë

Banorët e Kaçinarit në Mirditë kanë larguar nga zona e tyre ditën e sotme makineritë e firmës e cila po ndërton HEC-et në zonën...
Biba i Ramës në KQZ: 3 apartamente dhe fonde pafund nga Soros

Biba i Ramës në KQZ: 3 apartamente dhe fonde pafund nga Soros

Kushdo që mendon se Denar Biba është një ‘servil i verbuar’ ndaj Edi Ramës, aq sa mund të humbasë edhe lirinë e tij për...
Policia arreston 2 adoleshentë pasi qëlluan me armë në ajër dhe terrorizuan banorët

Policia arreston 2 adoleshentë pasi qëlluan me armë në ajër dhe terrorizuan banorët

Qëlluan me armë zjarri në ajër në mesnatë, duke krijuar panik tek banorët, arrestohen në flagrancë nga Policia, dy adoleshentët. Sekuestrohet një armë zjarri pushkë...
Grida Duma: Ramado të vjedhi me PPP-të dhe refuzon fondet e BE

Grida Duma: Rama do të vjedhi me PPP-të dhe refuzon fondet e BE

Partia Demokratike deklaroi sot se Edi Rama refuzoi fondet nga BE për rrugët që të vjedhë me koncesione dhe projektin e PPP-ve ‘1 miliard...
Agron Shehaj denoncon me fakte skandalin e koncensionit për matësit e naftës

Agron Shehaj denoncon me fakte skandalin e koncensionit për matësit e naftës

Ish-deputeti i PD, Agron Shehaj ka denoncuar sërish sot përmes publikimit të dokumenteve koncensionin për matësit e naftës. Në një postim në facebook, Shehaj...
Haradinaj nuk mban dot lotët gjatë komunikimit të dorëheqjes

Dorëheqja e Ramush Haradinaj ka bërë bujë edhe në mediat botërore

Dorëheqja e Kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj ka bërë bujë jo vetëm në mediat shqiptare por edhe tek ato botërore. Për dorëheqjen e Haradinaj...
- Advertisement -