18 C
Tirana
E hënë, Maj 27, 2019
Pikëllohet Rilindja: Fleckenstein nuk zgjidhet eurodeputet

Pikëllohet Rilindja: Fleckenstein nuk zgjidhet eurodeputet

Humbja e Knut Fleckenstein në zgjedhjet për Parlamentin Europian ka shkaktuar heshtje dhe pikëllim edhe në rradhët e mazhorancës në Tiranë. Politikani gjerman, që garonte...
Bashkitë "ngrejnë zërin" dhe kërkojnë më shumë para

Bashkitë i bëjnë fondet “rrush e kumbulla” për paga dhe jo për investime

Reforma administrative që parlamenti miratoi në vitin 2014 nuk u ka kursyer qytetarëve para nga shpenzimet që bashkitë bëjnë, për paga. Të dhënat zyrtare...

Financial Times: Krimi dhe korrupsioni faktorë që rrezikojnë çeljen e negociatave

Kur na ndajnë edhe pak ditë nga publikimi i raporteve të progresit nga Komisioni Europian, Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut po e presin në...
Shkrimtari Erebara ironizon ndaj Lali Erit për çmimin e pishave

VJEDHJA E LALI ERIT: Me një pishë mund të mbahej për 11 vite me...

Përtej ngjyrimeve politike, qeverisja në nivel kombëtar, por edhe lokal nga ana e Rilindjes duket se ka krijuar distancë me qytetarët. Askush, duke filluar...
Shkrimtari Erebara ironizon ndaj Lali Erit për çmimin e pishave

Shkrimtari Erebara ironizon ndaj Lali Erit për çmimin e pishave

Një investigim i BIRN, zbuloi se Bashkia e Tiranës ka dhënë 5500 euro për një pishë, të cilat janë mbjellë anash autostradës. Për këtë...
Vetëvendosja del me deklaratën e parë kundra qeverisë së Ramës

Vetëvendosja del me deklaratën e parë kundra qeverisë së Ramës

Pushteti në Republikën e Shqipërisë ka abuzuar me mandatin e dhënë nga qytetarët. Rritjes së varfërisë dhe pabarazisë i është përgjigjur me arrogancë e...
Bllokohet karburanti i ish kandidatit për deputet të PD-së në Elbasan

Bllokohet karburanti i ish kandidatit për deputet të PD-së në Elbasan

Dega e Partia Demokratike në Elbasan ka denoncuar presionin që sipas saj po përdor qeveria ndaj qytetarëve dhe biznesmenëve që mbështesin opozitën. Sipas saj...
Protesta e djeshme e opozitës e përmbledhur në disa foto

Protesta e djeshme e opozitës e përmbledhur në disa foto

Ditën e djeshme opozita e bashkuar mbajti protestën e rradhës dhe të 7-tën kombëtare nga vendimi për djegien e mandateve. Ne po ju sjellim disa...
Presidenti i Dhomës Britanike: Kur protestat zgjatin pafund duhet riparë qeveria

Presidenti i Dhomës Britanike: Kur protestat zgjatin pafund duhet riparë qeveria

Presidenti i Dhomës Britanike, Zenel Hoxha ishte i ftuar në studion e ljameve të Fax News ku foli për ndikimin qe ka në ekonominë...
14.5 ton “Birrë Paulaner” janë bllokuar nga Autoriteti Kombëtar i Ushqimit

14.5 ton “Birrë Paulaner” janë bllokuar nga Autoriteti Kombëtar i Ushqimit

14.5 ton “Birrë Paulaner” janë bllokuar nga Autoriteti Kombëtar i Ushqimit. Sasia e birrës nuk kishte dokumentacionin e duhur shoqërues. AKU bën me dije...
- Advertisement -