15 C
Tirana
E premte, Shtator 20, 2019
E PAMENDUESHME: Ndërpritet seanca ndaj Tahirit për arsye të mungesës së dosjes së provave

Reagon Tahiri: Më lini ta përtyp se do flas nesër

REAGIMI I TAHIRIT Menjëherë pas daljes sê vendimit ku u shpall fajtor për shpërdorim detyre me 5 vite burg por që i konvertohet në shërbime...
lajmi, lajmi i fundit, breakingnews, medialine.al

Lajmi i fundit: Merret vendimi për Saimir Tahirin

Gjykata e Krimeve të Rënda ka dhënë vendimin nē lidhje me ish- ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri. Vendim i cili pati një maratonë të...

Plagosje me thike ne Shkoder

Një plagosje me thikë është shënuar mbrëmjen e sotme në qytetin e Shkodrës. Burimet bëjnë me dije se i plagosuri është Kledis Smajli. Po...

Plasin memet në internet për pritjen e vendimit ndaj Tahirit

Teksa të gjithë presin me interes vendimin e Gjykatës së Krimeve të Rënda për ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahirin nuk mungojnë thumbimet dhe ironitë...

Rrezimin e shtyllave OST e konsideron si akt terrorist

Operatori i Sistemit të Transmetimit thotë se dy shtylla të tensionit të lartë numër 8 dhe 9 janë rrëzuar në afërsi të Voskopojës, duke...
E PAMENDUESHME: Ndërpritet seanca ndaj Tahirit për arsye të mungesës së dosjes së provave

Tahiri duket i stresuar ndërsa pret vendimin e gjykatës

Janë mbushur tashmë 7 orë që kur trupa gjykuese është mbyllur në dhomën e Këshillimit për të vendosur mbi fatin e ish-ministrit të Brendshëm,...

Vendimi ndaj Tahirit:Foto nga ambienti i brendshëm i gjykatës

Vendimi për Saimir Tahirin, ish-ministër i Brendshëm, ishte parashikuar të jepej në orën 16:00, por ndërkohë që kanë kaluar më shumë se tre orë...
Jep dorëheqjen drejtoresha e ARRSH-së Sonila Qato

Kreu i ARRSH-së: Ja kush do ta pasojë Sonila Qaton

Ish drejtoresha e Tatimeve Vasilika Vjero është një prej kandidaturave kryesore për të drejtuar Autoritetin Rrugor Shqiptar duke pësuar në detyrë drejtuesen e dorëhequr,...

Zjarri në qytetin Studenti: Ja pamjet pas

Këto janë pamje nga Qyteti Studenti ku u përfshinë nga zjarri dy banesa. Siç shihet në pamjet më poshtë banesat u shkrumbuan. Kanë qenë...
Seanca ndaj Tahirit: Konfirmohen prezentë përfaqësues të Ambasadës Amerikane

Duke pritur Godonë (vendimin ndaj Tahirit)

Pritja e vendimit ndaj ish- ministrit Saimir Tahiri po merr kohë. Ka mbi 3 orë që mediat njoftojnë pritjen e vendimit, por që nga...
- Advertisement -