Itali: Një shqiptar gjendet i vdekur, dyshohet të jetë përplasur nga treni

0

Trupi i pajetë i një, identifikuar mashkull është gjetur rreth orës 13:00 të kësaj të marte në binarët e linjës së trenit Roma-Civitavecchia-Pisa, mes stacioneve të Maçarese-s dhe Ladispoli-s.

Siç raportojnë mediat lokale, dyshohet se viktima është shqiptar, rreth 40 vjeç, pa një vendbanim fiks në Itali.

Sipas të njëjtave burime, dyshohet se viktima është përplasur nga treni. Pranë kufomës, u gjetën edhe dy qenë të ngordhur.

Një hetim ka nisur për zbardhjen e ngjarjes dhe identifikimin e viktimës.