Inter udhëton në angli me dy rezultate në favor

0
Inter udhëton në angli me dy rezultate në favor

Tottenhami do ta pres Interin në Wembley në një ndeshjen që për anglezët është vendimtare.

Ndeshja e parë ishte mbyllur me fitoren e Interit (2-1), ndërsa një fitore e anglezëve do ta hapte grupin.

Në anën tjetër çfarëdo rezultati tjetër i dërgon italianët në mesin e 16 më të mirëve.
Tottenham është pothuajse i kompletuar, pasi mungon vetëm Dembele që e ka humbur sezonin.

Në sulm pritet të luajë Karry Kane, i mbështetur nga Son, Alli e Eriksen. Në anën tjetër edhe Interit do të luajë pothuajse me skemën e njëjtë. Icardi do të mbështet nga Nainggolan, Politani dhe Perisic. Në portë do të jetë Handanovic.

Formacionet e mundshme

Tottenham: Lloris; Aurier, Vertonghen, Alderëeireld, Davies; Sissoko, Dier, Eriksen; Alli, Kane, Son.

Inter: Handanovic; D’Ambrosio, De Vrij, Skriniar, Asamoah; Vecino, Brozovic; Politano, Nainggolan, Perisic; Icardi.