Inter barazon me Barçën dhe kualifikimin do e luajë në Londër

0

Nuk ka fitues në Inter-Barcelona (1-1). Barcelona mori avantazhin në San Siro përballë Inter 7 minuta nga fundi, e në një ndeshje krejtësisht të dominuar. Malcom ka shënuar golin e avantazhit në minutën e 83, duke dhënë iluzionin e një tjetër fitore përballë zikaltërve

Kapiteni Icardi përgjigjet pas vetëm 4 minutash duke barazuar shifrat në raundin e katërt të fazës së grupeve. Sulmuesi argjentinas tregohet i saktë para portës, duke shfrytëzuar mundësinë e parë të paraqitur.

Ndeshja e ardhshme e Interit është ajo kundër Totenhemit (28 nëntor) do të vendosë se cili nga ekipet do të kualifikohet në fazën e grupeve