Greqi: Zbulohen identitetet e dy shqiptarëve të arratisur nga burgu

0

Arratisen nga burgu dy shqiptarë në Athinë. Mediat helene raportojnë se sot në mëngjes kanë mundur të arratisen dy të dënuar me origjinë shqiptare nga burgu i Korydallos në Athinë.

Sipas zougla.gr, ata janë identifikuar si Elvis K. Dhe Leonard P., ndërsa akuzohen për vjedhje dhe grabitje të të moshuarve.

Deri tani, nuk është sqaruar se si kanë mundur të largohen nga burgu dy të dënuarit shqiptarë, por kanë nisur kërkimet për rikapjen e tyre.