Fjalët e këtij vogëlushi i dëgjoftë zoti se Rama është shurdh

0

Ka vijuar sot protesta e banorëve te Unaza e Re, që kërkojnë që qeveria të mos i shembe banesat e tyre dhe t’i nxjerrë në rrugë në kuadër planit të rri rregullues.

Mes protestuesve ishte edhe një djalë i mitur i quajtur Klevis Hysko, i cili përmes një thirrje drithëruese drejtuar Edi Ramës, thotë se do ta ruajë shtëpinë pasi është ndërtuar me para djerse dhe jo

“Përshëndetje! Unë jam një banor i kësaj lagje. Kam shtëpinë trekatëshe. Tani z. Edi Rama, i bëj thirrje… Tani ai dërgon dy njerëz dhe vetëm vijnë e më thonë mua: ti merr plaçkat edhe dil në rrugë të madhe! Pse ça jam unë, kanoçe?! Jo mo njeri! Unë shtëpinë time do ta ruaj me gjak, se prindërit e mi bashkë me gjyshërit e mi e kanë bërë me lekë djerse, jo me lekë droge. Ai e ka futur kokën e vet në një shtëpi trekatëshe, kurse unë të iki me qira. Po sa më ka vajtur mua ajo shtëpi, nuk më duhen as dy vjet”, deklaroi vogëlushi.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here