Është zyrtare: Uefa përjashton Milanin nga Liga e Europës

0
Është zyrtare: Uefa përjashton Milanin nga Liga e Europës

Tanimë është zyrtarizuar vendimi. CAS ka konfirmuar vendimin për lënien jashtë të skuadrës së Milanit për sezonin 2019-2020 të Uefa Europa League.

Gazetari Nicolo Schira ka ndarë lajmin në llogarinë e Twitter. Tanimë ekipi verdhekuq i Romës do ta nisë pjesmarrjen në Uefa Europa League nga faza e grupeve.

Ndërkohë festa kalon tek ekipi i Torinos, i cili përfiton pjesmarrjen në fazën paraeleminatore të kompeticionit europian. Miliona për arkat e Torinos dhe dhimbje koke pë drejtuesit e Milanit, të cilët duhet të bëjnë një merkato të kujdesshme për të qenë brenda rregullave të Fair Play-it financiar.

MEDIA LINE NEWS