Elbasan: Pezullohen dy policë per nxjerrje informacioni

0
Policia e Elbasanit ka arrestuar një 27-vjeçar akuzuar për aksident me pasojë vdekjen

Dy efektivë të Policisë së Elbasanit janë pezulluar nga detyra pasi dyshohet se kanë nxjerrë një informacion sekret.

Njeri prej tyre është specialisti i Sektorit të Krimeve, E.Gj dhe tjetri, inspektor i Krimeve të Rënda, E.H. Veç pezullimit, ndaj tyre ka nisur edhe hetimi administrativ.

Informacioni kishte lidhje me hetimet që po kryheshin për një magazinë kanabisi.