Dalin detaje nga aksidenti në Librazhd i makinës së ambasadës ruse

0
Dalin detaje nga aksidenti në Librazhd i makinës së ambasadës ruse

Detaje të reja janë zbuluar nga aksidenti në Librazhd, ku e përfshirë ishte makina e ambasadës ruse.

Tre persona kanë mbetur të plagosur. Ata janë shoferi i makinës dhe dy punonjës së trupës diplomatike, të cilët janë identifikuar si: Besnik Gora, 25 vjeç dhe bashkëshortët Nikharin e Darja Kruchinina, të dy 35 vjeçarë.

Drejtuesi i makinës ka pësuar një frakturë, po ashtu edhe diplomati, ndërsa bashkëshortja e tij ka dëmtime në gjoks.