Basha- Ramës: Ke kohë të largohesh deri në 15 shkurt

0

Kreu i opozitës, Lulzim Basha, i ka bërë thirrje nga Durrësi Edi Ramës, që ka kohë të largohet deri në datë 15 shkurt, pasi në datë 16 shqiptarët do ta shkulin nga karrigia.

Ndërkohë ai i ka bërë thirrje Prokurorisë që të arrestojë Vangjush Dakon, në të kundërt prangat do ja vënë shqiptarët.

Më tej, Basha ftoi qytetarët e Durrësit dhe të gjithë shqiptarët që të bashkohen në protestën e madhe opozitare të 16 shkurtit.

‘Edi Rama largohu deri në datë 15 sepse në datë 16 populli do të shkulë nga karrigia. Prokuroria të arrestojë Vangjush Dakon, përndryshe populli do ja vërë vetë prangat. Ka ardhur koha që ti lëmë fjalët dhe të veprojmë. Të bashkohemi të gjithë në 16 shkurt, e cila do të jetë dita e bashkimit e të gjithë shqiptarëve. Zoti E bekoftë Durrësin, zoti e bekoftë Shqipërinë’, deklaroi Basha.