Basha me Gjirokastritët: Pa përmbysur këtë sistem nuk ka të ardhme

0

Gjatë takimit me qytetarë të shumtë në Gjirokastër, kreu i PD, Lulzim Basha tha se pa shembur këtë sistem të kalbur vendi nuk ka të ardhme.

Kryedemokrati i ftoi qytetarët e Gjirokastrës të marrin pjesë masivisht në protestën e 16 shkurtit në Tiranë, pasi sipas tij të bashkuar mund të hapet rruga për integrimin e vendit dhe çlirimin nga korrupsioni, krimi dhe droga.

Pa përmbysur këtë sistem të kalbur vendi nuk ka të ardhme. Koha për fjalë ka mbaruar. Në datën 16 shkurt ejani flisni me pjesëmarrjen tuaj.

Të bashkuar të hapim rrugën e bllokuar nga kjo klikë oligarkësh. Të shembim këtë sistem”- tha Basha.