Basha: Largimi i Xhafajt erdhi nga përplasja e bandave

0
Basha paraqitet në Prokurori pas padisë nga Taulant Balla

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, të premten, deklaroi se ka pasur një përplasje klanesh politike dhe bandash mes kryeministrit Edi Rama dhe ish-ministrit Fatmir Xhafaj.

“Xhafaj përplasje klanesh politike dhe bandash me kryeministrin Edi Rama”.

Është përplasje klanesh politikë dhe bandash. Siç përfshihet Tahiri dhe Dako. Ata janë përplasur për pushtet dhe kontroll. Xhafaj është brenda një klani. Pas këtyre klaneve qëndrojnë bandat. Qëndrimi i Ramës është qëndrimi i një njeriu që mundohet të kufizojë dëmet”, -tha Basha.