Adidas “derdh” shifra marramendëse për merkaton e Real

0
Real në krizë, mposhtet nga Alaves dhe arrihet në renditje

Sipas mediave spanjolle, bëhet fjalë për një marrëveshje multi-milionere, që do të çojë në arkat e “Los Blancos” plot 120 milionë euro në sezon, shifra këto “marramendëse” për bashkëpunime të tilla.

Kjo shifër do të ishte një rekord edhe në nivele botëror, ndërsa do t’i lejojë Realit të Madridit që të financojë një merkato mjaft të pasur gjatë verës së ardhshme.