28 C
Tirana
E hënë, Qershor 17, 2019

MEDIALINE KRYESORE

Vijojnë përgjimet e nga gazeta gjermane ‘Bild’ për blerjen masive të...

Vijojnë përgjimet e nga gazeta gjermane ‘Bild’ për blerjen masive të votave në Dibër. Në përgjimin numër 13 drejtori i Arsimit të Dibrës, Drini...
- Advertisement -

AKTUALITET

POLITIKE

Ish deputeti i PD- Spaho: Rama po kërkon të shkojë në...

Ish deputeti i PD, Edmond Spaho ka reaguar pas informacioneve se liderit opozitar i rrezikohet jeta dhe siguria. Në një postim në rrjetet sociale,...

INVESTIGIME & NGJARJE NË FOKUS

EKONOMI

OPINIONE

FAKTE: Kë ka mbajtur mbi shpinë ky vend Ramën apo Metën

FAKTE: Kë ka mbajtur mbi shpinë ky vend Ramën apo Metën

Në fjalimin e sotëm në kuvend përpos argumentave me të cilët kishte mbarsur ushtarët e vet, ato ligjorë dhe konstitucionalë, Edi Rama ka luajtur...
Presidenti Meta bëri aktin e fundit për të shpëtuar shtetin

Presidenti Meta bëri aktin e fundit për të shpëtuar shtetin

Presidenti Meta bëri aktin e fundit për të shpëtuar shtetin. Një veprim patriotik, i përgjegjshëm dhe largpamës për të treguar çfarë i duhet Shqipërisë...
Ja përgjigja e Ramës pasi qytetari thirri "Rama ik"

Edi Rama po mbjell erën, por do të korrë furtunën!

Edi Rama me ca Lej Fenë te vegjel po lodhen shumë që të krijojnë një puhizë ere mashtrimi e demagogjie në një Shqipëri të...
Gazetari gjerman Matthias Rub parashtron skenaret e krizës politike në vend

Gazetari gjerman Matthias Rub parashtron skenaret e krizës politike në vend

Gazetari gjerman i “Frankfurter Allgemeine Zeitung”, Matthias Rub, tregon skenarin se si do të shtyhen zgjedhjet në Shqipëri me konsensus. Rub, i cili mbulon Shqipërinë,...
OPINION: Në kërkim të një gjermani

OPINION: Në kërkim të një gjermani

Situata e nderë politiko-ekonomike, se pasojat duken qartazi, po sjell në vëmendje një analogji sa absurde por edhe sarkastike. Dikur, në vitet `44, ne luftonim...
Andi Bushati: Prisni se s`kemi parë gjë akoma

Andi Bushati: Prisni se s`kemi parë gjë akoma

Analisti Andi Bushati i ftuar në rubrikën “Opinion” në studion e lajmeve në News 24, komentoi situatën politike dhe deklaratat e sotme të Presidentit...
Flet historiani: Nëse do Meta e bën Ramën të flasë me pasqyrën

Flet historiani: Nëse do Meta e bën Ramën të flasë me pasqyrën

Historiani Arben Llalla ka komentuar sot luftën që Kryeministri Edi Rama i ka shpallur presidentit Ilir Meta. Duke hedhur vështrimin nga historia e politikës...
Altin Goxhaj krijon lëvizje të re politike në vend

Goxhaj: Vendimi i Metës ishte briliant, por opozita duhet të marrë edhe votat e...

Për të folur në lidhje me krizën politike në Shqipëri, por edhe referuar lëvizjeve të fundit politike me dekretin e Presidentit Meta për shtyrjen...
Ergys Mërtiri-Ramës: Nëse nuk je hajdut atëherë qenke idiot

Ergys Mërtiri-Ramës: Nëse nuk je hajdut atëherë qenke idiot

Sociologu Ergys Mërtiri ka komentuar deklaratën e djeshme të kryeministrit Edi Rama i cili u shpreh: “Mund të jem arrogant, por hajdut kurrë”. Ai...
ANALIZË: Rrugët e florinjta të Edi Ramës

ANALIZË: Rrugët e florinjta të Edi Ramës

  Në shtator të vitit të kaluar Partia Demokratike lancoi platformën kundër oligarkisë, duke prodhuar edhe pakënaqësi, sepse për herë të parë një forcë politike...
Ndotja në Elbasan dhe thirrja e Mentor Kikisë: Shpëtojini këta njerëz! Kanceri është bërë si gripi

Ndotja në Elbasan dhe thirrja e Mentor Kikisë: Shpëtojini këta njerëz! Kanceri është bërë...

Shpëtojini këta njerëz! Kanceri është bërë si gripi I huazova nga një mik në faqen time në fb këto foto. Jane bërë 2-3 kilometra larg...

RAJONI

BOTA

PROMOVIME

Në zbulim të historisë dhe bukurive të Valbonës

Në zbulim të historisë dhe bukurive të Valbonës

Vetë emri Valbonë,  siç thonë gojëdhënat, vjen nga një vizitor i huaj,  prift italian, i cili kur erdhi nga Thethi dhe doli në Qafë...

Shikoni pamjet e mrekullueshme të pikës turistike të Gjinarit

Dëbora e rënë gjatë natës ka zbardhur një pjesê të madhe të zonave në vend. Si rrallë herë edhe qyteti i Elbasanit është zgjuar...

Njihuni me 7-vjeçarin që ka fituar 22 milionë dollarë këtë vit

Ky shtatë vjeçar është një gjeni, pasi që në këtë moshë po fiton miliona. Ai është një vloger në Youtube që bën video ku shfaqet...
 Turizmi i borës apo i bardhë ka filluar dhe Valbona po na mirëpret. 

 Turizmi i borës apo i bardhë ka filluar dhe Valbona po na mirëpret 

 Turizmi i borës apo i bardhë ka filluar dhe Valbona po na mirëpret. Valbona të emocionon në çdo stinë, edhe tani në fillimdimri, ajo ka...

SPORT

Kupa Amerikës: Leo Messi dhe Argjentina e nis me humbje

Skuadra e Argjentinës nuk e ka nisur aspak mirë rrugëtimin e saj në Kupën e Amerikës. E udhëhequr nga Lionel Messi në fushën e blertë...

KËSHILLA SHËNDETI

Ja disa nga ushqimet që mund të konsumoni gjatë ditëve të nxehta

Ja disa nga ushqimet që mund të konsumoni gjatë ditëve të nxehta

I nxehti ka ardhur dhe ju mund të filloni numërimin mbrapsht për pushimet verore. Një efekt anësor i nxehtësisë që fatkeqësisht tenton të neglizhohet...
Victoria Beckham tregon sekretin për një fytyrë perfekte

Victoria Beckham tregon sekretin për një fytyrë perfekte

Victoria Beckham gjithmonë është lëvduar për një lëkurë perfekte dhe se pa frikë mund të themi se nuk i njeh vitet që ka mbi...
Ja tri mënyra natyrale për ti shpëtuar djegies në plazh

Ja tri mënyra natyrale për ti shpëtuar djegies në plazh

Në qoftë se deri pak javë më parë ankoheshit nga dimri i stërzgjatur, shirat e bezdisshëm të prillit dhe majit e temperaturat e ulëta,...

STIL, SHOU & PIKANTE

Bebe Rexha e dashuruar marrëzisht pas këngëve popullore

E dashuruar’ pas muzikës tradicionale shqiptare, këngëtarja e famshme. Bebe Rexha nuk ka ngurruar në asnjë...

Moderatorja e njohur Sonila Meço tërheq vëmendjen me foton me bikini

Moderatorja e njohur Sonila Meço shpesh herë është bërë pjesë e mediave rozë ku si...

Aktori i njohur i “Portokallisë: Është e pamundur të mi marrin shenjat e gishtërinjëve

Aktori i njohur i “Portokallisë”, Ledio Lako, zbuloi në “E Diell” se është mision më...

Modelet e njohura pranojnë lidhjen e tyre dashurore

Modelet pranojnë më në fund lidhjen e shumëpërfolur Cara Delevingne dhe Ashley Benson pranuan më...

Greta Koçi qesh me veten kur shikon klipet e para

Si fshatare', Greta Koçi qesh me veten kur shikon klipet e para. Ndërsa shikon me...

Bleona Qereti provokon me një foto gati “zhveshur” mbi makinë

Bleona Qeretit nuk i është dhimbsur aspak kjo veturë. Këngëtarja ka hipur në një makinë luksoze...

Aktorja e njohur e “50 Shades of Grey” i jep fund lidhjes 2-vjeçare

Aktorja e njohur e “50 Shades of Grey” Dakota Johnson dhe partneri i saj, vokalisti...

Fifi sqaron dyshimet për një lidhje dashurie me Flori Mumajesi

Fifi dhe Flori Mumajesi i sollën mediat dhe fansat e tyre vërdallë me fotot nga...

Roza Lati publikon foto nga festa e ditëlindjes

Moderatorja shumë e pëlqyer nga publiku dhe ndër më të komentuarat në media, Roza Lati...

E HABITSHME: Kejvina dhe Oriola Marashi në një darkë romantike

Oriola Marashi së fundmi është diskutuar shumë për suksesin në industrinë e modës, ku ia...